W Sobieskim kodują i programują już od zerówki

  • Adrian Wolanin
  • 2020-11-24 13:18:31
W Sobieskim kodują i programują już od zerówki
  • Foto: Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku

W Szkole Podstawowej Nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku uczniowie uczą się programowania od najmłodszych lat. W związku z tym dzieci z oddziału zerowego tej placówki, wzięły udział w EUCodeWeek 2020 czyli Europejskim Tygodniu Kodowania.

Była to ósma edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania i odbywała się w dniach 10-25 października. W CodeWeek udział biorą: dzieci, dorośli, uczniowie, studenci, rodzice, więc przekrój wiekowy jest spory, natomiast Szczecinek reprezentowali najmłodsi uczniowie SP5.

Cała inicjatywa jest organizowana przez wszystkie kraje europejskie i ma na celu propagowanie nauki programowania i polega na organizacji wydarzeń   związanych z programowaniem. Ilość zgłoszonych akcji decyduje o zwycięstwie danego kraju.

Wychowawczyni  klasy 0 w SP5, Małgorzata Ziemińska zgłosiła  wydarzenie „Zakodowane zdrowie – rozwijamy kompetencje cyfrowe”, które realizowała wraz ze swoimi podopiecznymi, a polegało ono na tworzeniu kodów przy pomocy symboli graficznych, związanych z poznawaniem i propagowaniem zasad zdrowego żywienia. Projekt został zaliczony i włączony do ogólnej  puli wydarzeń odbywających się w Polsce, a nagrodą jest uzyskany Certyfikat, potwierdzający udział w akcji rozwijania umiejętności programowania w Sobieskim oraz zwycięstwo Polski, które tym bardziej cieszy, że ilość zgłoszonych wydarzeń w tegorocznej edycji była ogromna.

Uczestnictwo w takiej akcji to nie tylko lekcja programowania komputerowego, ale również budowanie w młodych ludziach odpowiedzialności za swój kraj, wzbudzanie potrzeby zdrowej międzynarodowej konkurencji, opartej na rozwijaniu własnych umiejętności i osobowości.

Info: Dział promocji SP5 w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: