Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Obrączka w półpodziemnym pojemniku oraz upadek latarnii

  • Adrian Wolanin
  • 2020-11-23 12:54:56
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Obrączka w półpodziemnym pojemniku oraz upadek latarnii
  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

W okresie od 16.11.2020 r. do 22.11.2020 r. strażnicy podjęli 104 interwencje Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 27 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 41 interwencji. 2 osoby zostały doprowadzone do miejsca zamieszkania. 4 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 11 samochodów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu 7 samochodów.

W tym tygodniu kontynuowane były wspólne służby z Policją zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Oprócz tego strażnicy podejmowali interwencje w ramach swoich zadań.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie, a wymagających takiej pomocy.

W dniu 16.11.2020 r. około godziny 18:20 strażnicy miejscy udali się na ulicę Chełmińską celem udzielenia pomocy dla Zespołu Ratownictwa Medycznego reanimującego mężczyznę. Pomimo tego, że mężczyzna był przez długi czas reanimowany najpierw przez ratowników medycznych, a później również przez strażnika miejskiego, nie udało mu się przywrócić czynności życiowych. Tu też apel do wszystkich dzwoniących z pretensjami i uważających, że psy są ważniejsze od życia ludzkiego. Czasami prosimy o cierpliwość. Patrol straży miejskiej przyjedzie i pomoże, i załatwi, ale są sytuacje, że inne interwencje są ważniejsze i należy uzbroić się w odrobinę cierpliwości!

19.11.2020 około godziny 18:30 w wyniku silnego porywu wiatru została przewrócona latarnia na ul: Bohaterów Warszawy. Strażnicy zabezpieczyli miejsce do czasu usunięcia awarii przez firmę odpowiedzialną za oświetlenie.

20.11.2020 około godziny 18:40 strażnicy pomogli mężczyźnie odzyskać obrączkę ślubną, którą zgubił w półpodziemnym pojemniku na makulaturę.

21.11.2020 około godziny 16:20 zgłoszono, że na ul: Dworcowej, na przystanku autobusowym leży znak drogowy. Jak ustalono znak był przymocowany drutem, ale w wyniku dużego wiatru został przewrócony.

22.11.2020 około godziny 12:55 interwencja w sprawie starszej kobiety dobijającej się do jednego z zakładów. Na miejscu okazało się, że jest to starsza kobieta ubrana jedynie w lekką kurteczkę, poruszająca się przy pomocy kul ortopedycznych, w kapciach na nogach. Została odwieziona do miejsca zamieszkania, gdzie została przekazana córce.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: