Premier ogłosił nowy termin ferii oraz otwarcie galerii handlowych

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-21 10:30:05
Premier ogłosił nowy termin ferii oraz otwarcie galerii handlowych
  • Foto: KPRM

Premier Mateusz Morawiecki na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformował dziś (21.11) o nowych decyzjach Rady Ministrów w sprawie walki z pandemią koronawirusa. Wśród nowych działań rządu najważniejszym jest tzw. 100 dni solidarności, które mają nas przygotować na pojawienie się szczepionki.

Prezes Rady Ministrów powiedział, że wysoce prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki za około sto dni. Dodał jednak, że musimy dotrwać do tego czasu z jak najmniejszą liczbą zakażeń.

 

Walka z pandemią to, jak podkreślił Mateusz Morawiecki nie tylko bój o zdrowie Polaków, ale również o ich miejsca pracy, dlatego rząd postanowił, że od soboty (28.11) otwarte będą galerię handlowe w ścisłym reżimie sanitarnym. Prezes Rady Ministrów postawił jednak warunek, którym jest maksymalna dyscyplina i stosowanie się do wprowadzonych zasad. Zapowiedziano również kontrolę w galeriach. Na konferencji prasowej padło również stwierdzenie, że niestosowanie się przez przedstawicieli placówek handlowych do reżimu sanitarnego będzie skutkować ponownym zamknięciem.

 

Kolejna zmiana czeka również młodzież uczęszczającą do szkół. Rząd podjął bowiem decyzję o zmianie terminu ferii. Tym razem ferie będą odbywały się w jednym terminie (4-17 stycznia), a nie jak dotychczas w różnych tygodniach.

 

Premier zaapelował również, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia spędzić w małych grupach.

 

Kolejne informacje na temat dalszych kroków związanych z obostrzeniami premier zapowiedział na okres przedświąteczny.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: