Uderzył w Peugeota i uciekł

  • Adrian Wolanin
  • 2020-11-17 13:34:41
Uderzył w Peugeota i uciekł
  • Foto: https://szczecinek.naszemiasto.pl/

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali pijanego kierowcę. Alkomat wykazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymanie było możliwe dzięki godnej naśladowania postawie świadka zdarzenia. Teraz kierowca odpowie za swoje czyny przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, po godzinie 19:00 na ul. Polnej w Szczecinku doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Hyundai uderzył w zaparkowanego na ulicy Peugeota, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Całe to zdarzenie widział świadek, który bez chwili wahania udał się za sprawcą. O zajściu, jak również dokładnym położeniu sprawcy został poinformowany dyżurny szczecineckiej jednostki, który niezwłocznie wysłał pod wskazany adres patrol policji. Na miejscu policjanci ustalili tożsamość kierującego, którym okazał się 54-letni mieszkaniec Szczecinka. Okazało się również, że kierujący pojazdem marki Hyundai znajduje się w stanie nietrzeźwości. Wykonane przez policjantów badanie wykazało, że kierujący prowadził swój pojazd mając we krwi prawie 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Odpowie on za spowodowanie kolizji oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy.

Pamiętaj! Nie reagujesz – akceptujesz! Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Info: asp. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: