Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Na pomoc osobom z kwarantanny

  • Adrian Wolanin
  • 2020-11-16 13:54:58
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Na pomoc osobom z kwarantanny
  • Foto: TV Gawex oraz https://www.facebook.com/SMSzczecinek

W okresie od 9.11.2020 r. do 15.11.2020 r. strażnicy podjęli 108 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 24 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 42 interwencje. 2 osoby zostały doprowadzone do miejsc zamieszkania. 3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 4 samochodów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu 5 samochodów.

W tym tygodniu kontynuowane były wspólne służby z Policją zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Oprócz tego strażnicy podejmowali interwencje w ramach swoich zadań.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie, a wymagających takiej pomocy.

13.11.2020 r. około godziny 19:55 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ziemi przy ul: Wodociągowej. Na miejscu zastano mężczyznę leżącego na ziemi, miał bełkotliwą mowę i trudności z samodzielnym poruszaniem się. Mężczyzna został doprowadzony do miejsca jego pobytu.

14.11.2020 około godziny 17:25 na ul: Karlińskiej patrol straży miejskiej został zatrzymany przez mężczyznę, który prosił o interwencję wobec nietrzeźwego mężczyzny, który zakłócał porządek publiczny, zaczepiał klientów pobliskiego sklepu. Wskazany mężczyzna był upojony alkoholem, miał bełkotliwą mowę, problemy ze staniem, miał widoczne plamy moczu i kału na spodniach. 
W trakcie interwencji zachowywał się wulgarnie, stawał się agresywny. Mężczyzna został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: