MKP znów ścianą dla lidera rozgrywek

• Adrian Wolanin
  • 2020-11-14 18:06:14

Podziałem punktów zakończył się dzisiejszy mecz MKP Szczecinek z Vinetą Wolin. Podopieczni Zbigniewa Węglowskiego prowadzili z najlepszą aktualnie drużyną IV Ligi Zachodniopomorskiej... aż do ostatniej minuty meczu.

Nasza drużyna od dawna znana jest ze stawiania niezwykle ciężkich warunków do gry liderom rozgrywek. Nie inaczej było w trakcie dzisiejszego, bardzo efektownego spotkania z Vinetą Wolin, które ostatecznie stanęło na wyniku 1:1.

Na bramki w prowadzonym szybkim tempem spotkaniu przyszło nam jednak czekać aż do końcowego kwadransa. Najpierw, w 78. minucie, w polu karnym przewrócony został Mateusz Górny. Jedenastkę na gola zamienił Maciej Góra. W ostatniej minucie meczu, tyle, że po drugiej stronie boiska, doszło do skopiowania tego ciągu zdarzeń. Po faulu na napastniku gości, golkipera naszej ekipy strzałem z „wapna” pokonał Kamil Wiśniewski.

Po dodaniu jednego „oczka” w punktacji, Miejski Klub Piłkarski zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli. Paradoksalnie, dodatkowy punkcik umocnił w fotelu lidera naszych dzisiejszych rywali. Wszystko dlatego, iż drugi w lidze Hutnik Szczecin doznał u siebie porażki 1:2 z Białymi Sądów.