Transport dla osób chcących oddać osocze z Koszalina do Szczecina

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-13 12:29:29
Transport dla osób chcących oddać osocze z Koszalina do Szczecina
  • Foto: pixabay

Mieszkańcy z części koszalińskiej naszego województwa, którzy chcą oddać osocze krwi jako ozdrowieńcy, będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu do Szczecina busami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie. 

Do końca roku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizuje pobieranie osocza od mieszkańców w soboty 28 listopada, 5 i 12 grudnia 2020 roku. O współpracy przy organizacji wyjazdów oraz doposażeniu w odpowiedni sprzęt – zakupie separatora osocza oraz szkoleniu kadry koszalińskiego Oddziału RCKiK rozmawiali wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, prezydent Piotr Jedliński oraz dyrektor  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie Ewą Kłosińską.


 
- Dziękuję wszystkim ozdrowieńcom, którzy chcą oddać osocze by pomóc osobom najciężej chorym na koronawirusa – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Ich gotowość do wsparcia tych, którzy zmagają się z chorobą jest nieoceniona. 

 

- Wraz z rosnącą liczbą ciężkich przypadków spowodowanych przez koronawirusa potrzeba coraz więcej osocza krwi ozdrowieńców przydatnego do leczenia pacjentów. Dlatego tak bardzo zależy nam wszystkim na jak najlepszym zorganizowaniu całego procesu – podkreśla prezydent Koszalina Piotr Jedliński, apelując do mieszkańców o oddawanie osocza. 

 

Już teraz zainteresowani oddaniem osocza ozdrowieńcy w celu dokonania wstępnej kwalifikacji proszeni są o:

kontakt telefoniczny 726 530 560 lub 91 424 36 45

e-mail na adres ozdrowiency@krwiodawstwo.szczecin.pl

 

Przed wyjazdem otrzymają niezbędne informacje m.in. o terminie, miejscu wyjazdu i innych kwestiach związanych z pobieraniem osocza, które jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, bezbolesnym i trwa od 30 do 40 minut.  
    

info: Rzecznik prasowy prezydenta Koszalina
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: