Akcja "Przerwa na wspólne czytanie" wydłużona

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-12 14:32:53
Akcja "Przerwa na wspólne czytanie" wydłużona
  • Foto: MBP w Szczecinku

Jeszcze zanim postanowiono o jej zamknięciu, biblioteczna Filia dla Dzieci i Młodzieży przystąpiła do akcji pn. „Przerwa na wspólne czytanie”. Inicjatywa, której przedmiotem jest zbiórka książek ma na celu wesprzeć mniejsze biblioteki, a tym samym najmłodszych czytelników, z mniej zamożnych regionów kraju.


Ze względu na zamknięcie wszystkich czytelni w kraju, akcja została wydłużona i potrwa trzy tygodnie - licząc od otwarcia bibliotek. Jak już Państwa informowaliśmy, każdy darczyńca otrzyma pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do książki. 

 

Za samo przystąpienie do inicjatywy nasza biblioteka otrzyma od jej organizatora pufy dla czytelników, podobne do tych które dostała w latach poprzednich. Każdy z nas zapewne poczułby się miło gdyby dodatkowo okazało się, że Szczecinek okazał wielkie, czytelnicze serce. Warto więc zajrzeć na półkę, do szafy, na strych lub piwnicy czy aby nie leżą tam niepotrzebne już książki, którym można by nadać nowe życie w dłoniach innych, młodych miłośników literatury. Tym bardziej teraz, gdy większość z nas więcej czasu wolnego spędza w domu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: