Przyjdź pod urząd i odbierz chryzantemę. Lokalnym przedsiębiorcom pomaga szczecineckie biuro powiatowe ARiMR oraz Powiat Szczecinecki

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-12 10:35:26
Przyjdź pod urząd i odbierz chryzantemę. Lokalnym przedsiębiorcom pomaga szczecineckie biuro powiatowe ARiMR oraz Powiat Szczecinecki
  • Foto: pixabay

Fakt zamknięcia cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych na pewno pokrzyżował plany wielu mieszkańcom powiatu szczecineckiego. Jednak zdecydowanie większy problem mieli przedsiębiorcy,  którzy każdego roku prowadzą w tym czasie sprzedaż kwiatów i zniczy. Pomocną dłoń wyciągnęli do nich szczecineckie biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Powiat Szczecinecki.

To właśnie ARiMR odkupiła od przedsiębiorców kwiaty wśród których jest oczywiście najwięcej chryzantem.  Te trafią do mieszkańców powiatu szczecineckiego, a w ich dystrybucji pomogą prawnicy Starostwa Powiatowego w Szczecinku, którzy już w  najbliższy piątek tj. 13 listopada w godz. od 10:00 do 12:00 będą je rozdawać mieszkańcom przed budynkiem urzędu. Łącznie do rozdysponowania będzie 1500 kwiatów doniczkowych i 200 ciętych.


W akcję zaangażowały się również gminy naszego powiatu. Gmina Biały Bór rozdysponuje 700 chryzantem doniczkowych i 50 tys. ciętych (już w najbliższą sobotę tj.14 listopada w godzinach od 10.00 do 13.00 na białoborskim rynku), Gmina Grzmiąca 700 doniczkowych i 20 tys. ciętych ( gmina rozpocznie akcję w najbliższą niedzielę, tj. 15 listopada w godz. na parkingu w centrum Grzmiącej przy "Domu szkoleniowym"). Gmina Barwice zagospodaruje 1155 doniczkowych chryzantem i 2000 ciętych, zaś Gmina Szczecinek 500 doniczkowych i 600 ciętych.

 

Każdy mieszkaniec może odebrać swoją chryzantemę, do czego serdecznie zapraszamy. Prosimy jednak o zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie wszelkich obostrzeń sanitarnych. 

 

info: Powiat Szczecinecki 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: