"Pod biało-czerwoną" wyniki głosowania. Czaplinek na drugim miejscu w kraju. Szczecinek bez masztu

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-12 09:34:16
"Pod biało-czerwoną" wyniki głosowania. Czaplinek na drugim miejscu w kraju. Szczecinek bez masztu
  • Foto: pixabay

Wczoraj (11.11) zakończył się rządowy projekt „Pod biało-czerwoną”. Mieszkańcy gmin oddawali głosy, aby w ich miejscowości stanął maszt z flagą państwową ufundowany z pieniędzy rządowych. Liczył na to Szczecinek, który niestety nie przekroczył wymaganego pułapu 500 głosów. Z kolei Gminy Bobolice, Biały Bór czy Czaplinek dostaną taką instalację.

„Pod biało-czerwoną” to inicjatywa, która zakładała sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie miało na celu godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia.

 

Aby w gminie bądź mieście na prawach gminy, mógł stanąć wspomniany maszt mieszkańcy musieli oddać określoną ilość głosów za pośrednictwem internetu. W Gminie do 20 tys. mieszkańców wystarczyło ich 100. Z kolei w większej gminie od 20 do 100 tys. mieszkańców (takiej jak Szczecinek) tych głosów potrzeba było 500, natomiast w tych, gdzie mieszka więcej niż 200 tys. osób trzeba było zebrać 1000 głosów.

 

Wczoraj (11.11) zakończyło się głosowanie. Co warte podkreślenia, duży powód do dumy mają mieszkańcy Gminy Czaplinek, bowiem zebrała ona 3738 głosów (przy wymaganych 100), co daje największą ilość głosów w województwie. Taki wynik plasuje gminę na drugim miejscu podium w skali całego kraju. Z naszego regionu w pierwszej dziesiątce najlepiej głosujących gmin w województwie znalazła się również Gmina Biały Bór, tam swój głos oddały 332 osoby. Maszt otrzyma również gmina Bobolice oraz Złocieniec.

 

W głosowaniu nie najlepiej wypadło z kolei nasze miasto. Szczecinecczanie oddali zaledwie nieco ponad 300 głosów, co na tle dużo mniejszych gmin (takich jak np. Czaplinek) wypada słabo. Nad Trzesieckiem, podobnie zresztą jak w Bornem Sulinowie czy Połczynie-Zdroju mieszkańcy będą musieli obejść się smakiem.

 

Więcej informacji dziś (12.11) w TV Gawex.

Komentarze (2)

gosc 2020-11-12 12:28

niech nasi radni przekażą częśc diety i będzie maszt z narodowa

do GOSC 2020-11-13 13:43

Jeżeli bardzo potrzebny ci maszt to postaw sobie przed domem! W dobie pandemii gdy brak pieniędzy na służbę zdrowia pisiory remontują pałace, kupują limuzyny a wyborcom zamykają usta masztami, chory kraj!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: