#zostańwdomu! Świętuj Narodowe Święto Niepodległości w wersji online!

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-11 08:33:48
#zostańwdomu! Świętuj Narodowe Święto Niepodległości w wersji online!
  • Foto: MBP w Bornem Sulinowie

Dziś wyjątkowe święto dla każdego Polaka – Święto Niepodległości. Co roku obchodziliśmy je bardzo uroczyście. Jednak ze względu na nieustającą pandemię COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, zamiast udziału w corocznych, oficjalnych uroczystościach – zapraszamy do włączenia się we wspólne świętowanie, ale we własnych domach poprzez środki komunikacji elektronicznej.

Serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl słowno-muzyczny „Rzecz o Niepodległej”, który wyjątkowo w tym roku będzie można obejrzeć online już dzisiaj od godziny 12.00 na oficjalnych stronach miasta i biblioteki oraz na portalach społecznościowych (Facebook i YouTube). Chcemy, aby każdy mógł przyłączyć się do wspólnego świętowania i poczuć się częścią wspólnoty obywatelskiej w tym ważnym dla nas wszystkich święcie.


Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”, w ramach której, każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe, przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. W tym celu trzeba będzie o godz. 12.00 włączyć jedną z publicznych stacji radiowych lub telewizyjnych.
Razem stwórzmy nastrój i pokażmy nasz narodowy patriotyzm. Wspólnie oddajmy hołd bohaterom tamtych wydarzeń, pokażmy, że pamiętamy o nich i podziękujmy za wolną Polskę.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego materiału:
Adamowi Dąbrowskiemu – uczniowi LO w Bornem Sulinowie; Arkadiuszowi Makowskiemu – PHU Mako Band; członkom Teatru Kameralnego MBP pod kierownictwem pana Krzysztofa Szulejko: Annie Zych, Elżbiecie Szarejko, Krzysztofowi Oliwie, Stanisławie Kuchciak; Eugeniuszowi Makarykowi; Wojciechowi Więckowskiemu – Stowarzyszenie „Folklor”; wolontariuszom – uczniom LO w Bornem Sulinowie pod czujnym okiem pani Katarzyny Kowalczyk: Cezaremu Kuca, Kamilowi Klekotta, Martynie Szczerba; członkom Zespołu SPOCZNIJ i pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie.
W materiale wykorzystano teledysk zespołu Chłopcy z Placu Broni „Kocham wolność” zrealizowanego ze środków NCK.


Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia naszego programu!
Wideo: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo

Link do materiału: https://youtu.be/eYuMKPGVflQ
 

 

info: MBP w Bornem Sulinowie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: