11 listopada bez oficjalnych uroczystości, ale z samochodowym "marszem"

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-10 11:14:40
11 listopada bez oficjalnych uroczystości, ale z samochodowym "marszem"
  • Foto: TV Gawex

Tak jak już Państwa informowaliśmy, ze względu na pandemię koronawirusa odwołane zostały praktycznie wszystkie oficjalne uroczystości. Nie będzie hucznych obchodów z udziałem parlamentarzystów, władz samorządowych czy harcerzy. W zamian przedstawiciele władzy złożą w sposób kameralny kwiaty a osoby, które co roku jechałyby na Marsz Niepodległości do Warszawy zorganizują podobne wydarzenie w Szczecinku, tyle że samochodowe.

Co roku w Szczecinku organizowany były huczne obchody Święta Niepodległości, które rozpoczynały się od Uroczystej Mszy Świętej. Tym razem, choć takowych uroczystości nie będzie, to Eucharystia w intencji ojczyzny zostanie odprawiona w Kościele pw. NNMP o godzinie 11:00. Należy jednak pamiętać, że zgodnie w obowiązującymi reżimami w kościele może przebywać maksymalnie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, co w tym przypadku daje 61 osób.

 

Samorządowcy w sposób kameralny uhonorują ten dzień, poprzez symboliczne złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego o godzinie 12:30. Z kolei środowiska osób, które co roku chętnie uczestniczyły w warszawskim Marszu Niepodległości postanowiły, że w formie zmotoryzowanej, zorganizują go w Szczecinku. Zmotoryzowany Marsz Niepodległości rozpocznie się na Placu Kamińskiego o godzinie 13:00.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: