Straż Miejska łapała lisa grasującego po Szczecinku

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-09 14:49:19
Straż Miejska łapała lisa grasującego po Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 2.11.2020 r. do 8.11.2020 r. strażnicy podjęli 91 interwencje Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 26 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 56 interwencji. 3 osoby zostały przekazane Policji. 2 osoby zostały doprowadzone do miejsca zamieszkania. 7 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy Zastosowali blokady na koła 7 samochodów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu  4 samochodów.

W tym tygodniu kontynuowane były wspólne służby z Policją zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Oprócz tego strażnicy podejmowali interwencje w ramach swoich zadań.

 

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

 

3.11.2020 około godziny 13:35 na ulicy Warcisława IV interwencja w sprawie młodzieży zakłócającej spokój i porządek publicznych pod balkonami bloków. Na miejscu strażnicy wylegitymowali trójkę nieletnich, którzy zachowywali się tak głośno, że zakłócali spokój dla mieszkańców. Cała trójka w wieku 13 i 14 lat. W związku z zakazem przebywania nieletnich w miejscach publicznych bez opieki osoby dorosłej cała trójka została przekazana Policji.

 

6.11.2020 około godziny 7:50 na ul: Kołobrzeskiej interwencja w sprawie znajdującego się tam lisa. Lis został odłowiony na poskramiacz i przewieziony do weterynarii. 

 

7.11.2020 r. około godziny 10:55 na ulicy Spółdzielczej interwencja w sprawie blokady założonej na koło samochodu, który został zaparkowany w sposób utrudniający ruch na tej ulicy. Zamiast zadzwonić do straży miejskiej zgodnie z pozostawioną informacją sprawca usiłował odkręcić koło samochodu 
i założyć inne. W tym momencie został zatrzymany przez patrol Policji. Oczywiście takie zachowanie nie mogło się skończyć tylko na pouczeniu. Przestrzegam przed takimi działaniami potencjalnych sprawców.

 

8.09.2020 około godziny 3:20 za CK Zamek operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił jak nieznane mu osoby na górnej platformie pomostu wieszają transparent. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę wieszającego transparent z nazwami klubów piłkarskich. Strażnicy wylegitymowali trzy osoby dwóch młodych mężczyzn i kobietę. Mężczyźni zachowywali się wulgarnie. Jak wynikało z ich wypowiedzi mieli zamiar podpalić ten transparent. Na całą trójkę zostaną skierowane wnioski o ukaranie. 
 

info: Straż Miejska w Szczecinku 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: