Złocieniec pomógł lokalnym sprzedawcom kwiatów

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-08 09:01:47
Złocieniec pomógł lokalnym sprzedawcom kwiatów
  • Foto: UM Złocieniec

W związku z zamknięciem cmentarzy na Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Wszystkich Wiernych Zmarłych poważnym problemem były straty sprzedawców kwiatów, którzy w tym okresie co roku odnotowywali poważne zyski finansowe. Rozwiązanie tego problemu znaleziono na przykład w Złocieńcu, gdzie chryzantemy, które miały trawić na nekropolię, udekorowały miasto.

Kwestia zamknięcia cmentarzy spowodowała wiele emocji wśród przedstawicieli sprzedawców kwiatów. Większość z nich w związku ze wspomnianą decyzją rządu odniosła straty finansowe. Jednak niektóre samorządy postanowiły wspierać lokalnych przedsiębiorców, odkupując od nich kwiaty. - Gmina Złocieniec przy współpracy z ARiMR w Złocieńcu przejęła od złocienieckich przedsiębiorców chryzantemy, których nie udało się sprzedać w związku z zamknięciem cmentarzy na „Wszystkich Świętych". - czytamy w komunikacie Gminy Złocieniec.

 

Kwiaty, które zakupił samorząd, udekorowały część miasta - chryzantemy ustawiono m.in. przy złocienieckich pomnikach, miejscach pamięci, na rondzie, w kwietnikach. Kwiaty trafią także do złocienieckich sołectw, które złożyły na nie zapotrzebowanie. - dodano w komunikacie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: