Droga Turowo-Wilcze Laski zostanie zmodernizowana

  • Adrian Wolanin
  • 2020-11-06 16:35:04
Droga Turowo-Wilcze Laski zostanie zmodernizowana
  • Foto: TV Gawex

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Wilczych Lasek. Zgodnie z ostatnią decyzją Starostwa Powiatowego, droga prowadząca do miejscowości zostanie zmodyfikowana, co jest odpowiedzią na głośne protesty miejscowej społeczności.

Na początku lipca informowaliśmy o kontrowersjach wokół świeżo wyremontowanej drogi Turowo-Wilcze Laski. Mieszkańcy tej ostatniej miejscowości skarżyli się wówczas na pobocze arterii prowadzącej do ich wsi.

Starostwo odparło zarzuty społeczności tłumacząc, iż wykonane prace były remontem, w związku z czym musiały one zostać przeprowadzone dokładnie w takim zakresie w jakim tego dokonano. Wyjaśnienia starosty nie zadowalały wówczas mieszkańców, którzy zwracali uwagę nie tylko na powodowane odłamkami wpadającymi na jezdnię straty materialne, ale również na zagrożenie dla zdrowia.

Na szczęście, decyzją władz starostwa, droga prowadząca do Wilczych Lasek zostanie zmodyfikowana.

Niestety, nie znamy póki co zarówno przewidywanego terminu rozpoczęcia prac, jak również ich zakończenia. Pewne natomiast jest to, że wraz z ukończeniem modernizacji podróż do Wilczych Lasek stanie się nie tylko przyjemniejsza, ale przede wszystkim dużo bardziej bezpieczna.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: