Jerzy Hardie-Douglas o aktualnej sytuacji w kraju

  • Adrian Wolanin
  • 2020-11-06 16:13:53
Jerzy Hardie-Douglas o aktualnej sytuacji w kraju
  • Foto: TV Gawex

Dziś rano uczestniczyliśmy w konferencji prasowej posła na Sejm RP Jerzego Hardie-Douglasa. Jak przekonywał przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, zarówno termin jak i miejsce spotkania z mediami nie były przypadkowe.

W piątkowy poranek poseł Jerzy Hardie-Douglas zaprosił przedstawicieli mediów ze Szczecinka na krótki briefing prasowy poświęcony aktualnej sytuacji w kraju.

Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej rozpoczął swoje przemówienie od poruszenia spraw związanych z gospodarką. Jak sam podkreślił, zarówno termin jak i miejsce spotkania, które odbyło się przed jednym ze szczecineckich lokali gastronomicznych, zostały wybrane nieprzypadkowo. Od soboty w życie wchodzą kolejne obostrzenia, które zamkną jeszcze większą liczbę sklepów oraz placówek świadczących usługi.

Zdaniem parlamentarzysty ze Szczecinka, ponad 1 mln Polaków działających w branżach objętych obostrzeniami należy się natychmiastowa pomoc. Aby jednak w ogóle o niej myśleć najpierw należałoby zwołać posiedzenie Sejmu, co miało wprawdzie miejsce, ale zostało ostatecznie przełożone.

Jak podkreślał były burmistrz naszego miasta, jego formacja próbowała doprowadzić do nadzwyczajnego zwołania parlamentu, co się jednak nie udało. Podobny los spotkał próbę powołania specjalnego posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, na której opozycja miałaby poznać m.in. plan rządzących na dalsze funkcjonowanie służby zdrowia w dobie pandemii.

W opinii szczecineckiego chirurga, Rząd Mateusza Morawieckiego nie przygotował kraju na powtórną falę COVID-19, stąd też jedyna nadzieja na lepsze jutro w przyspieszonych wyborach.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Komentarze (2)

Marek 2020-11-06 20:19

Wiosną twierdził, że koronawirus nie jest groźną chorobą, a rząd zastosował nieadekwatne środki do skali problemu. Teraz twierdzi, że "rząd od wiosny nie zrobił nic, żeby Polskę do tej drugiej fali pandemii przygotować " JHD sam sobie zaprzecza...Zawsze mu źle gdy rządzą inni niż on. I Śmieszno i straszno....

Bodzio 2020-11-24 18:30

Dac go do szpitala meda

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: