Nowe reżimy sanitarne. Uczniowie 1-3 od poniedziałku na nauczaniu zdalnym

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-04 15:26:24
Nowe reżimy sanitarne. Uczniowie 1-3 od poniedziałku na nauczaniu zdalnym
  • Foto: Kancelaria Premiera

Dziś (04.11) pobiliśmy kolejny niechlubny rekord wzrostu zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby pozytywny wynik testu na zakażenia wirusem SARS otrzymało 24692 osoby, z tego 747 to mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, a 8 osób to mieszkańcy naszego powiatu. W związku z tak dużym wzrostem zakażeń rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które będą obowiązywać co najmniej do 29 listopada.

Ciągły wzrost zakażeń koronawirsuem wymusił na rządzie wprowadzenie nowych zasad sanitarnych, które na razie będą obowiązywać do 29 listopada. Wśród nowych zasad jest m.in. rozszerzenie nauki zdalnej dla uczniów klas 1-3, zamknięcie placówek kultury takich jak, teatry kina czy muzea, oraz ograniczenie osób w kościołach do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

 

Premier ogłosił również, że zamknięte zostaną sklepy w galeriach handlowych poza dyskontami pierwszej potrzeby. Dodatkowo ograniczony zostanie handel. W sklepach do 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać jedna osoba na 10 metrów kwadratowych, a w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Hotele dostępne będą tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.

 

Więcej dziś (04.11) w TV Gawex. 

Komentarze (1)

Gosc 2020-11-04 18:46

Ograniczenie w sklepach do 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać jedna osoba na 10 metrów kwadratowych, a w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych 1 osoba na 15 metrów kwadratowych spowoduje kolejki na zimnie, bo idą zimne dni co spowoduje zwiększenie zachorowań a tym samym więcej zakażeń. Czy to ma zmniejszyć ilość zakażeń? - nie wydaje mi się. Mam wrażenie że to wszystko to metodą i błedem spróbujemy, a nóż się coś uda.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: