Kolejna forma pomocy dla Kajtusia

  • Jakub Diakun
  • 2020-11-01 13:20:21
Kolejna forma pomocy dla Kajtusia
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (31.10) na jednym z portali internetowych zorganizowana została akcja charytatywna dla chorego Kajtusia. Chłopiec choruję na rdzeniowy zanik mięśni typu 1, czyli SMA i pilnie potrzebuję terapii, która kosztuje około 10 milionów złotych.

Chłopiec, aby zostać poddanym terapii genowej, zwanej najdroższym lekiem świata nie może przekroczyć 13.5 kg wagi. Jak piszę mama Kajtka, obecnie jego waga to 13,2 kg, zostało więc niewiele czasu, aby uratować chłopca. - Zważyliśmy synka i waga wskazała dramatyczny wynik 13,2 kg. Do granicy kwalifikacji zostało nam już tylko 300 g. Może okazać się, że za trzy tygodnie nie będziemy mogli już przedłużyć zbiórki, gdyż Kajtek nie będzie mógł być zakwalifikowany do podania terapii genowej... Wtedy cała nasza wielomiesięczna walka pójdzie na marne – napisała mama Kajtka.

 

Do akcji przyłączyli się wczoraj (31.10) dj. Angelo i dj. Siwy, którzy postanowili zorganizować wydarzenie na portalu społecznościowym pt. "Gramy dla Kajtka". W trakcie koncertu widzowie mogli zamawiać pozdrowienia i piosenki. Cały dochód został oczywiście przekazany na pomoc dla chłopca.

 

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nie możliwe jest organizowanie pikników charytatywnych, jednak jak widać na tym przykładzie jeśli ktoś chce pomagać to zawsze znajdzie sposób, aby to zrobić. 

 

Zbiórka trwa nadal pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: