"Kołobrzeg solidarnie z Warszawą" - protest w Kołobrzegu

  • Jakub Diakun
  • 2020-10-31 08:57:12
"Kołobrzeg solidarnie z Warszawą" - protest w Kołobrzegu
  • Foto: E-kg Magazyn Kołobrzeski

W piątek o godzinie 17.30 rozpoczął się kolejny marsz przeciwników wyroku TK w sprawie aborcji, tym razem pod hasłem „Kołobrzeg solidarnie z Warszawą!”(w stolicy trwa obecnie ogromny protest – dop.red.). Frekwencja była dużo mniejsza niż w środę – liczba uczestników manifestacji oscylowała wokół pół tysiąca.

Kilkaset osób ruszyło ulicami miasta spod kołobrzeskiego ratusza – najpierw Armii Krajowej, potem Solną, Zygmuntowską i Jedności Narodowej w stronę centrum. Tym razem, za idącymi jechała również kawalkada samochodów z flagami. Oprócz znanych już haseł jak m.in.; „wyp....ć” czy „j... PiS”, skandowanych czy dźwiękach przeboju „Call on me”, pojawiły się również okrzyki „mamy prawo do protestu!”. To odpowiedź organizatorów na pojawiające się w ogólnopolskich mediach doniesienia w sprawie wytycznych Prokuratury Krajowej dotyczących karania inicjatorów protestów (do 8 lat więzienia – dop.red.).


Podobnie, jak podczas poprzednich czterech manifestacji, również i tym razem obyło się bez incydentów. Organizatorzy już na samym początku, apelowali o zachowanie spokoju, nie reagowaniu na prowokacje, a także prosili o zakładanie maseczek.


  • Foto: E-kg Magazyn Kołobrzeski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: