Kolejne protesty kobiet. 14-latek przewieziony na komendę

  • Jakub Diakun
  • 2020-10-30 20:33:44
Kolejne protesty kobiet. 14-latek przewieziony na komendę
  • Foto: TV Gawex

Mieszkanki i mieszkańcy naszego regionu po raz kolejny wyszli na ulice Szczecinka, aby pokazać swoje niezadowolenie z decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Pogoda sprawia, że w proteście nie brało udziału tak wiele osób, jak się spodziewano. Podczas manifestacji jeden z uczestników został przetransportowany na szczecinecką komendę policji.

Deszczowa pogoda okazała się zmorą organizatorów dzisiejszej (30.10) manifestacji, a to dlatego że ich zdaniem to z jej powodu na manifestacji nie było tylu osób co przy okazji poprzednich protestów. Mimo to, wzięło w niej udział kilkadziesiąt kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Protestujący najpierw spotkali się na Placu Kamińskiego, aby następnie udać się pod biuro poseł Małgorzaty Golińskiej. 


Protestujący maszerowali również ulicami miasta zachęcając innych do przyłączenia się do protestu. Akcja przebiegała w sposób pokojowy. Jednak miejsce miało jedno zdarzenie, które wzbudziło wiele emocji. Jeden z protestujących został zatrzymany na ulicy Jana Pawła II. Świadek zdarzenia opisuje je w następujący sposób: 

 

Policjant zgarnął chłopaka z przejścia dla pieszych i prowadził do radiowozu. Protestujący tłum podbiegł tam, ab go wyrwać policjantowi, ale wtedy dołączyli dwaj kolejni policjanci – powiedziała uczestniczka.

Sprawę wyjaśniła nam asp. Anna Matys Rzecznik Prasowy KPP w Szczecinku: 


Do szczecineckiej jednostki został doprowadzony młody mężczyzna, który nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 14-latek, który niezwłocznie został przekazany mamie. – zakończyła 

 

Więcej informacji wkrótce w TV Gawex.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: