Rolniczy protest w Szczecinku

  • Adrian Wolanin
  • 2020-10-28 20:07:21
Rolniczy protest w Szczecinku
  • Foto: iszczecinek.pl

Poza kolejnym wydaniem Strajku Kobiet, Szczecinek był dziś również miejscem innego protestu. Swoje niezadowolenie z projektu ustawy zwanej „Piątką Kaczyńskiego” postanowili wyrazić okoliczni rolnicy, którzy pod biuro poselskie wiceminister Małgorzaty Golińskiej wyruszyli autami oraz traktorami z Bobolic.

Jak udało nam się ustalić, zanim maszyny rolnicze wyruszyły DK11 w kierunku Szczecinka, koordynatorka akcji była bogatsza nie tylko o wiedzę na temat pracy biura poselskiego w trybie zdalnym, ale również posiadała informację o tym, iż wiceminister środowiska przebywa na kwarantannie. Nie było więc możliwe zarówno osobiste złożenie rolniczych postulatów, co było jednym z celów protestujących, ani tym bardziej spotkanie ze szczecinecką posłanką. Protestujący otrzymali jednak zapewnienie, iż w ciągu kilkunastu najbliższych dni, po uspokojeniu sytuacji, parlamentarzystka osobiście się z nimi spotka.

Nie zatrzymało to rolników przed wizytą na ul. Mickiewicza, i to dwukrotnie. Za pierwszym razem demonstranci znaleźli się pod samym budynkiem, i z efektownymi snopkami siana u boku. Za drugim pojawili się przed drzwiami do biura, gdzie w skrzynce pocztowej zostawili, jak wcześniej zapowiadali, postulaty z którymi przybyli do naszej miejscowości.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: