Kolejny dzień protestów kobiet. Rondo na ul. Jana Pawła II zablokowane

  • Jakub Diakun
  • 2020-10-28 20:02:34
Kolejny dzień protestów kobiet. Rondo na ul. Jana Pawła II zablokowane
  • Foto: TV Gawex

Setki kobiet na ulicach Szczecinka, rondo na Jana Pawła II zablokowane – tak przebiegał kolejny dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w przypadku poważnego uszkodzenia płodu.

Kolejna odsłona strajków kobiet w Szczecinku rozpoczęła się na Placu Kamińskiego, gdzie miejsce miała zbiórka kobiet, ale i mężczyzn którzy postanowili wesprzeć je w proteście. Najpierw wszyscy przenieśli się pod ratusz, gdzie miejsce miało krótkie wystąpienie jednej z liderek lokalnych manifestacji. Następnie uczestnicy zablokowali rondo na ul. Jana Pawła II, aby następnie wrócić pod ratusz. Następnym przystankiem w spacerze manifestantów było biuro poseł Małgorzaty Golińskiej 

 

Tym razem manifestacje przebiegały bez większych ekscesów. Atmosfera podczas strajku była bardzo pokojowa, a liderzy protestu nieustannie prosili uczestników o zachowanie spokoju oraz okazywanie szacunku funkcjonariuszom policji, którzy zabezpieczali zgromadzenie. 

 

Więcej informacji jutro (29.10) w TV Gawex.
 

Komentarze (2)

Uczennica 2020-10-28 20:38

To już przesada. Pomalowali sprayami rondo, lokują ruch, trąbią i wypowiadają się wulgarnie. Takich działań nie popieram. Taka forma sprzeciwu wobec TK i PiS jest bardzo nietaktowne. Policja powinna o wiele bardziej zdecydowanie działać.

lolek 2020-10-29 11:56

Pustogłówki,to jest żenada,gdzie wasza godność kobieca ?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: