Kontrowersyjne zachowanie księdza. Kuria komentuje

  • Jakub Diakun
  • 2020-10-26 10:36:50
Kontrowersyjne zachowanie księdza. Kuria komentuje
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (25.10) w Szczecinku odbył się protest przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji eugenicznej. Jak już Państwa informowaliśmy, w trakcie pikiety doszło do gorącej dyskusji między protestującymi kobietami a kapłanem, którzy się tam pojawił. - To co się wydarzyło, było jego osobistą decyzją, w żaden sposób diecezja się pod tym nie podpisuje – informuje rzecznik prasowy Kurii Biskupiej w Koszalinie. 

Wiele emocji wśród szczecinecczan wzbudziła wczorajsza (25.10) manifestacja przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że sędziowie najważniejszego sądu w kraju uznali, że aborcja ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. 


Decyzja sędziów spowodowała manifestacje w całym kraju, również w Szczecinku, gdzie doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy kobietami a kapłanem, który w pewnym momencie pojawił się na manifestacji. Rzecznik Prasowy Kurii Biskupiej tłumaczy, że: to jest ksiądz, który jest w tym momencie urlopowany, czyli nie pełni żadnej funkcji w diecezji. To co się tam wydarzyło było jego osobistą decyzją, diecezja w żaden sposób się pod tym nie podpisuje – powiedział naszej redakcji ks. Wojciech Parfianowicz Rzecznik Prasowy Kurii Biskupiej w Koszalinie. 


Wiele kontrowersji wzbudziło nie tylko pojawienie się księdza na manifestacji, ale szczególnie to, co wydarzyło się później, czyli zachowanie duchownego względem przejeżdżających samochodami manifestantów. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez jednego z mieszkańców i widać na nim jak kapłan wykonuje gest powszechnie uznawany za obelżywy.


Do całej sprawy rzecznik kurii odnosi się w następujący sposób: jeżeli takie zachowania faktycznie miały miejsce, to oczywiście są one absolutnie niedopuszczalne, niezależnie od tego, kto takie rzeczy czyni, a już tym bardziej ksiądz. (…)to jest po prostu coś, co nie powinno mieć miejsca. - komentuje ks. Wojciech – myślę, że jakaś rozmowa (przez biskupa – dop.red) zostanie z tym księdzem przeprowadzona w tej sprawie, jeżeli rzeczywiście potwierdzi się, że takie rzeczy miały miejsce

Komentarze (9)

emilia 2020-10-26 12:36

Prawda jest taka , że te dziewuchy zaszczuły tego księdza. To było bardzo okropne. A wy dziewuchy (pewnie to przeczytacie, bo pewnie najważniejsze jest dla was to aby zobaczyć siebie w mediach). A wy dziewuchy macie teraz kilkanaście lat. Za chwile będziecie mieć dwadzieścia (ślub prawdopododnie kościelny), trzydzieści (dzieci komunia, chrzest itp) , za chwilę czterdzieści (pogrzeb bliskiejosoby), piędziesiąt lat czas zadumy nad wlasnym życiem, sześciesiąt czas zadumy nad śmiercią. Będziecie potrzebowały posługi księdza. Zyjcie w świadomości, że kiedyś zaszczulyście, poniżyliście duchowną osobę. Tylko dopiero zrozumieci to po wiele lat. W najlepszym przypadku….

Pikuś 2020-10-26 16:39

Oszczane małolaty, przed ołtarz zaprowadzili ich ojciec i matka niech się stare wstydzą że wychowali takie dziadostwo, jak przyjdzie choroba albo śmierć to będą prosić księdza o posługę. Wstyd to ma być przyszłość Polski aż strach pomyśleć.

do Emilia 2020-10-26 19:35

Ksiądz przyszedł sam by prowokować co widać chociażby przez rzucenie na ziemię pustej (po co ją przyniósł?) bursy. Ksiądz człowiek wykształcony i kształcony jak rozmawiać z ludźmi i to 3 dziewczynki go zaszczuły? Kobieto trochę obiektywizmu!

Gghhhh 2020-10-26 19:51

Niech protestują w sposób kulturalny a nie wulgarny. Zachowują się jak naćpane histeryczki. Aż strach pomyśleć, co będzie, gdy kiedyś będą musiały się zająć schorowanymi rodzicami.

Okon 2020-10-26 20:18

Brawo dziewuchy, ze walczycie o podstawowe prawa kobiet.Jestem bardzo dumny ,ze sa Takie odwazne dziewczynny w Szczecinku.Caly swiat potepia haniebne zachowanie pisu i kleru. Taki ksiadz nie powinien udzielac zadnych poslug bo to wstyd dla kosciola, ze sa tacy ksieza. Hanba!!!

Okon 2020-10-26 22:10

DO GGHHHH Nie mozna protestowac kultularnie bo tylko wulgarne slowa do tych ludzi docieraja. To ty chyba cos cpasz i nie potrawisz logicznie myslec. Co to ma wspolnego z domaganiem sie podstawowych praw kobiet z opieka rodzicow.Ty nie zaslugujesz na pomoc.

gosc 2020-10-27 08:19

ten ksiądz nie powinien nosić sutanny jest urlopowany a dosłownie odsuniety od pełnienia usług duszpasterskich przez chorobe jaką? to można się domyślić!

Ela 2020-10-27 12:53

Teraz chcą śmierci niewinnych dzieci Za chwilę będą chciały śmierci rodziców bo są starzy i niepotrzebn A winę za to ponoszą politycy i TV manipulują nimi Brawo ksiądz

jk 2020-10-27 13:58

Bardzo kulturalny Ksiądz,czego wy chcecie,żadnej,ani żadneg nie molestował!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: