Szczecinecka młodzież protestuje pod biurem poselskim Małgorzaty Golińskiej

  • Adrian Wolanin
  • 2020-10-25 20:01:59
Szczecinecka młodzież protestuje pod biurem poselskim Małgorzaty Golińskiej
  • Foto: TV Gawex

Dzisiejszy samochodowy Strajk Kobiet połączony ze spacerem młodzieży nie był jedynym aktem sprzeciwu młodych mieszkańców Szczecinka. Późnym wieczorem swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego wyrażono na spontanicznym zgromadzeniu pod biurem poselskim wiceminister Małgorzaty Golińskiej.

Punktualnie o godz. 18:00 kolejna, liczona w setkach osób grupa protestujących zebrała się w centrum naszego miasta. Znów była to młodzież, która skrzyknięta w mediach społecznościowych przybyła wraz z transparentami by wyraźnie pokazać, iż nie akceptuje prawnego porządku potwierdzonego czwartkowym wyrokiem najważniejszego sądu w kraju. W ramach zebrania, w kulturalny sposób skandowano hasła, przemawiano oraz palono znicze przed wejściem do biura jedynej szczecineckiej posłanki. Po zakończeniu spotkania przy zamku, manifestacja przeniosła się pod Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Jak zapewniali nas organizatorzy przedsięwzięcia, tego typu spotkania będą cyklicznie powtarzane. Jak dodali, to jedyny sposób głośnego wyartykułowania swojego głosu jaki im pozostał.

Więcej na ten temat na naszym facebookowym profilu oraz w jutrzejszym serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: