Kwesty na cmentarzach nie będzie. Wesprzyjmy hospicjum wpłatą na konto!

  • Adrian Wolanin
  • 2020-10-24 11:20:49
Kwesty na cmentarzach nie będzie. Wesprzyjmy hospicjum wpłatą na konto!
  • Foto: TV Gawex

Dzięki corocznej organizacji, mieszkańcy zarówno Szczecinka, jak i innych powiatowych miejscowości, zdążyli się już przyzwyczaić do widoku wolontariuszy na lokalnych cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych. Niestety, tradycyjna kwesta która organizowana była zawsze na rzecz szczecineckiego hospicjum, w tym roku, z wiadomych przyczyn, musiała zostać odwołana. Wciąż możemy jednak wesprzeć to wielkie dzieło poprzez wpłaty na konto, o co apeluje personel placówki.

Pandemia koronawirusa bardzo mocno dotknęła szczecineckie Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu. Jeszcze wiosną uniemożliwiła przeprowadzenie tradycyjnych Pól Nadziei, które obok odpisu 1% są głównym źródłami wsparcia, pozwalającymi na dalsze funkcjonowanie placówki. Teraz, dodatkowo, SARS-CoV-2 nie pozwoli na przeprowadzenie tradycyjnej zbiórki na cmentarzach we Wszystkich Świętych.

Mimo niełatwych warunków pandemii, hospicjum nadal funkcjonuje. I tak jak pacjenci nadal są przyjmowani, tak też potrzebne jest nasze wsparcie. To wielkie przedsięwzięcie, ale i wymagające wysokich nakładów. Sprawdzić to można na stronie internetowej fundacji prowadzącej placówkę, gdzie zapoznać się można z kompletnymi sprawozdaniami finansowymi – http://hospicjumszczecinek.com.pl.

W związku z odwołanie kwesty w tradycyjnej formie, ks. Marek Kowalewski apeluje o przelanie na poniższy nr konta hospicjum sumy, którą zwyczajową wrzucilibyśmy do puszki wolontariusza odwiedzając cmentarz 1 listopada. 

Konto bankowe: 48 89 35 0009 1300 3704 2000 0010

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: