Symulator dla żeglarzy w CEEiRJ

  • Adrian Wolanin
  • 2020-10-21 15:37:21
Symulator dla żeglarzy w CEEiRJ
  • Foto: https://www.facebook.com/EcoSzczecinek

Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior wzbogaciło się właśnie o niezwykle ciekawe urządzenie. Jest nim symulator dla żeglarzy, który niemalże natychmiast po przybyciu zaczął być wykorzystywany przez dzieci oraz młodzież.

Przed kilkoma dniami do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior przybył długo wyczekiwany symulator dla żeglarzy. Urządzenie dotarło nad Trzesiecko w najlepszym możliwym momencie, czyli tuż po tym jak zakończone zostały zajęcia na jeziorze. Pierwsze grupy zajęciowe już miały okazję przetestować nowy sprzęt.

Nowy nabytek to urządzenie uniwersalne, gdyż można je wykorzystywać zarówno przy łódkach typu optymist, jak i również znajdujących się na wyposażeniu szczecineckiej placówki jednostek typu laser-pico.

Choć urządzenie wygląda niepozornie, daje instruktorom oraz uczącym się dzieciom ogromne możliwości. A przy dodatkowym uzupełnieniu innym sprzętem, np. wiatrakiem, jest niemalże idealnym uzupełnieniem zajęć prowadzonych w okresie letnim. Trudno więc się dziwić, że od chwili pojawienia się w centrum, jest obłożone praktycznie przez cały tydzień.

Jak podkreślił w rozmowie z nami Radosław Wąs, Dyrektor CEEiRJ, symulator będzie wykorzystywany nie tylko do celów edukacyjnych, ale również do promocji.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: