Powrót na basen, siłownię oraz centrum fitness

  • Adrian Wolanin
  • 2020-10-20 15:55:22
Powrót na basen, siłownię oraz centrum fitness
  • Foto: TV Gawex

Już od dzisiejszych godzin popołudniowych szczecinecki basen spodziewać się może niewidzianych od soboty gości. Dokładnie 17 października, a więc od momentu kiedy nasz powiat wszedł do tzw. strefy czerwonej, niemożliwym stało się funkcjonowanie w naszym mieście pływalni, podobnie zresztą jak centrów fitness czy też siłowni. Jak się jednak błyskawicznie okazało, zapisy rozporządzenia reorganizującego sport pozwalają jednak na otwarcie zamkniętych miejsc dla konkretnych grup osób.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października zakaz prowadzenia działalności nie dotyczy basenów, siłowni, klubów i centrów fitness, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

W myśl przepisów, zajęcia sportowe oznaczają zorganizowane formy aktywności fizycznej. Zgodnie z rozporządzaniem, zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness mogą się więc odbywać. Stąd też obiekt przy ul. Szczecińskiej z powrotem wypełni się dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi sportowcami. Jako pierwsi nieckę basenu zajmą reprezentanci Miejskiego Klubu Pływackiego, na czele z Hanną Foltyniewicz, która już w najbliższy weekend wystartuje w mistrzostwach kraju.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Komentarze (3)

Witek 2020-10-20 17:09

Jak się nie boją zarazić dzieci to niech je wożą. Tylko później leczcie na koszt własnej głupoty i braku wyobraźni. Sportowcy za dychę.

Do Witek 2020-10-21 16:35

A teraz to niby na Twój koszt się wszyscy leczą? Wszędzie trzeba iść prywatnie I za wszystko dodatkowo płacić a jak ktoś się zarazi to i tak nikt takiego nie przyjmie bo się boją. Siedź w domu i się bój...

Witek 2020-10-22 14:26

Siedzę w domu i się boję. Bo jestem chory. Boję się o swoje dzieci i rodziców. A zaraziłam się przez takiego głąba co myśli podobnie do Ciebie!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: