W starostwie wprowadzono nowe zasady obsługi interesantów

  • Adrian Wolanin
  • 2020-10-20 10:50:29
W starostwie wprowadzono nowe zasady obsługi interesantów
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Wczoraj (19.10) z samego rana starosta Krzysztof Lis spotkał się z dyrektorami wszystkich komórek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Szczecinku, aby wspólnie ustalić nowe zasady przyjmowania interesantów. Mają one na celu usprawnienie pracy urzędu przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich restrykcji i zasad bezpieczeństwa.

Już w piątek (16.10) został wyznaczony specjalny, dodatkowy punkt przyjmowania interesantów. Jest to znajdujący się na parterze pokój numer 010, w którym do niedawna mieściła się kasa. Interesant po przyjściu do urzędu zgłasza swoją sprawę w Biurze Obsługi Interesanta. Jeżeli jej załatwienie zajmuje więcej czasu, wówczas pracownik biura powiadamia pracownika wyznaczonego wydziału i ten wraz osobą odwiedzającą urząd przechodzi do rzeczonego pomieszczenia. Jeżeli sprawa, z którą przychodzi petent nie jest czasochłonna, wówczas kieruje swoje kroki bezpośrednio do konkretnego wydziału, gdzie już na początku trwania pandemii wyznaczono specjalne miejsca do obsługi interesantów.

Zgodnie z ustaleniami, część pracowników Starostwa Powiatowego w Szczecinku przejdzie w tryb pracy zdalnej. Będzie to praca zmienna. Pracownicy będą wymieniać się co 2, 3 dni, jednak zawsze któryś z nich będzie obecny w wydziale. Propozycję pracy zdalnej dyrektorzy poszczególnych wydziałów będą systematycznie przedkładać staroście.

Jedną z komórek w której wprowadzenie pracy zdalnej nie będzie możliwe ze względu na jej charakterystykę jest Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg. Niemniej również tutaj zostaną wdrożone nowe zasady obsługi interesantów. Na korytarzu wydziału będą mogły przebywać jedynie 4 osoby. Ustalonego porządku będzie pilnował jeden z wyznaczonych pracowników. W trosce o komfort i bezpieczeństwo interesantów, przed budynkiem starostwa ustawiono namiot wyposażony w krzesełka,  gdzie oczekujący na załatwienie swojej sprawy mogą schronić się przed wiatrem i deszczem. Warto jednak po raz kolejny przypomnieć, że przychodzenie do urzędu z dużym wyprzedzeniem czasowym jest pozbawione sensu. Codziennie o 7:30 pracownik wydziału wydaje interesantom bilety z ustaloną godziną wizyty. Ci mogą zatem powrócić do swoich zajęć i pojawić się w wydziale pięć minut przed wskazanym na wydruku czasem.

Info: Piotr Rozmus


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: