Protest przeciwko reżimom sanitarnym w Barwicach

  • Jakub Diakun
  • 2020-10-18 12:38:35
Protest przeciwko reżimom sanitarnym w Barwicach
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (17.10) w Barwicach zorganizowany został protest środowisk sprzeciwiających się jakimkolwiek obostrzeniom mającym na celu minimalizowanie skutków pandemii koronawirusa. 

Manifestacja rozpoczęła się przed barwickim ratuszem skąd protestujący przeszli chodnikiem na plac w centrum miasta, ponieważ nie dostali zgody na zajęcie pasa jezdni. W proteście udział wzięło kilkadziesiąt osób, spora część z nich to przyjezdni z różnych miast naszego kraju. 

 

Ze względu na reżimy sanitarne, przeciwko którym notabene zorganizowany został protest, mogło w nim uczestniczyć maksymalnie 10 osób. Burmistrz Barwic Mariusz Kieling ze względu, że w wydarzeniu brało udział więcej osób, niż pozwalają na to przepisy postanowił rozwiązać zgromadzenie. Zostało to przekazane organizatorce protestu Monice Tkaczyk przez jednego z funkcjonariuszy Policji, dodatkowo została ona poinformowana, że naraża się na odpowiedzialność karną. 

 

Policjanci przystąpili do legitymowania uczestników wydarzenia. 

 

Więcej informacji wkrótce w TV Gawex.

Komentarze (3)

Nick 2020-10-18 15:18

Zatrudnić ich jako wolentariuszy w szpitalach z koronawirusem !

Hela 2020-10-19 14:05

Popieram! Oszołomów jak widać nie brakuje.A ludzie umierają.

Niki 2020-10-21 21:13

Ilu spośród nich to lekarze? Ilu tak na prawdę wie o czym mówi? Ilu przepracowało choć jeden dzień przy respiratorze? Żaden, bo do tego trzeba mieć wiedzę i umiejętności. Samozwańcy i krzykacze bez pojęcia. Rolnik epidemiolog i radna w ruskiej czapce mówiąca o polskości, żenada.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: