Strażacy walczą ze skutkami nawałnic

  • Adrian Wolanin
  • 2020-10-14 17:09:17
Strażacy walczą ze skutkami nawałnic
  • Foto: TV Gawex

Za strażakami w zdecydowanej większości Polski niezwykle ciężka noc. Potężne ulewy w połączeniu z silnymi wiatrami siały spustoszenie objawiające się głównie w postaci powalonych drzew, które z kolei niejednokrotnie uszkadzały mienie. Tylko do południa, liczba interwencji w samym tylko województwie zachodniopomorskim dochodziła do stu. Mnóstwo pracy mieli również miejscowi funkcjonariusze, którzy do akcji wyjeżdżali ostatniej doby 15 razy.

Powalone drzewa spotkać można było zarówno poza miastem, jak i w samym jego centrum Szczecinka. Ofiarami nagłego załamania pogody są m.in. drzewa i rośliny w szczecineckim parku. Na szczęście, zarówno w naszym powiecie, jak i cały województwie zachodniopomorskim w żadnym ze zdarzeń nikt nie ucierpiał.

Meteorolodzy zapowiadają występowanie silnych podmuchów jeszcze do środowych, późnych godzin wieczornych. Dochodzący do prawie 100 km/h na godzinę wiatr pojawić może się głównie w powiatach nadmorskich, w pozostałej części województwa powinien być nieco słabszy, choć nadal porywisty.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (14.10) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: