Straż Miejska wciąż wspiera osoby na kwarantannie. Raport z działań funkcjonariuszy

  • Jakub Diakun
  • 2020-10-12 13:13:41
Straż Miejska wciąż wspiera osoby na kwarantannie. Raport z działań funkcjonariuszy
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 5.10.2020 r. do 11.10.2020 r. strażnicy podjęli 129 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 52 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 60 interwencji. 2 osoby zostały przekazane Policji, 3 osoby zostały doprowadzone do miejsc zamieszkania, 1 osoba została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. 12 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 6 samochodów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu 2 samochodów.

7.10.2020 r. około godziny 12:30 na ul: Szczecińskiej operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył, znanego nam z wielu interwencji bezdomnego, który z przed sklepu zabiera pozostawiony tam sprzęt ogrodniczy w postaci podkaszarki spalinowej i elektryczne nożyce do żywopłotów. Bezdomny z tymi rzeczami schował się za sklepem. Tam interwencję w stosunku do niego podjął patrol straży miejskiej. Zabrane rzeczy schował do worka z makulaturą. Tam strażnicy znaleźli również siatkę wędkarską i pokrowiec na wędki. Bezdomny został przekazany Policji. 

 

7.10.2020 rozwiezienie paczek z pomocą żywnościową dla osób poddanych kwarantannie a potrzebujących takiej pomocy. Strażnicy dostarczyli pomoc na 
3 adresy.

 

9.10.2020 r. około godziny 2:45 na ul: Cieślaka operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył na przystanku komunikacji miejskiej trzech mężczyzn pijących tam wódkę oraz palących papierosy. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymował dwójkę z nich. Trzeci mężczyzna odmówił podania swoich danych oraz zaczął ubliżać i grozić strażnikowi. W momencie, gdy w kierunku strażnika zaczął wymachiwać ręką został obezwładniony za pomocą RMG. 
W związku z tym, że w dalszym ciągu ubliżał strażnikom, nie chciał podać swoich danych oraz zaczął stawiać opór został obezwładniony przy pomocy siły fizycznej i kajdanek. Mężczyzna został przekazany Policji.

 

8.10.2020 rozwiezienie paczek z pomocą żywnościową dla osób poddanych kwarantannie a potrzebujących takiej pomocy. Strażnicy dostarczyli pomoc na 
2 adresy.

 

9.10.2020 dostarczenie artykułów żywnościowych dla osoby poddanej kwarantannie a wymagającej takiej pomocy

 

10.10.2020 r. około godziny 0:30 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył dwójkę małych chłopców idących ulicą Bohaterów Warszawy. Patrol na miejscu wylegitymował tych chłopców okazało się, że są to trzynasto i czternastolatek. Obaj zostali doprowadzeni do miejsca z pobytu.

 

10.10.2020 r. około godziny 19:30 na ulicy Warcisława IV strażnicy podejmowali interwencję w stosunku do starszej kobiety, która miała problemy z samodzielnym poruszaniem się. Kobietę doprowadzono do miejsca zamieszkania. Z uwagi na to, że mieszka sama to powiadomiono o sytuacji najbliższą rodzinę.

 

11.10.2020 r. około godziny 19:20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na chodniku na ul: Chełmińskiej. Na miejscu strażnicy zastali zgłaszającego, który oświadczył, że leżący mężczyzna przewrócił się na chodnik uderzając o niego głową. Mężczyzna ten miał ranę na głowie, z której sączyła się krew. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, któremu go przekazano. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

 

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa,  w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Wiąże się to z tym, że do dyspozycji Policji mogą zostać oddani wszyscy strażnicy, a dyżurny straży miejskiej nie będzie w tym czasie miał do dyspozycji sił i środków pozwalających na podejmowanie interwencji.  W związku z taką sytuacją wszelkie zgłoszenia dotyczące interwencji trzeba będzie kierować do Policji.

 

info: Straż Miejska w Szczecinku 

Komentarze (1)

gość Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-12

A na ryczące samochody w centrum miasta dalej A na ryczące samochody w centrum miasta Straż Miejska dalej nie ma sposobu.Chyba trzeba wreszcie zrobić z nimi porządek.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: