Remont sali gimnastycznej w ZS Nr 7. Z odnowionej sali uczniowie białoborskiej szkoły będą mogli się cieszyć już w listopadzie

  • Jakub Diakun
  • 2020-10-12 12:56:49
Remont sali gimnastycznej w ZS Nr 7. Z odnowionej sali uczniowie białoborskiej szkoły będą mogli się cieszyć już w listopadzie
  • Foto: Piotr Rozmus

ZS Nr 7 w Białym Borze może cieszyć się już  nowym boiskiem, dwutorową bieżnią oraz sprzętem do siłowni. Uczniowie wciąż czekają na metamorfozę sali gimnastycznej. Remont już trwa, jego finał zaplanowano na listopad b.r.

Wartość inwestycji to ponad 415 tys. zł brutto. Na jego realizację Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu ze spodków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju  Lokalnej Infrastruktury Sportowej, w wysokości 50%, czyli ponad 207tys. zł.

 

Na sportowej wykładzinie PCV zostaną wyznaczone boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Plan prac przewiduje m.in.  wymianę stolarki drzwiowej, roboty tynkarskie i malarskie, remont instalacji elektrycznej oraz  c.o. z wymianą grzejników. Na sali zostaną zamontowane nowe ławki. Jednak  nowe oblicze zyska nie tylko sama sala, ale również jej zaplecze. 


W miniony piątek przy okazji uroczystości ślubowania klas pierwszych postępy w pracach osobiście sprawdził starosta Krzysztof Lis. W najbliższych planach samorząd powiatowy ma również remont szkolnej auli.

 

info: Piotr Rozmus 


  • Foto: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: