Siostry niepokalanki pomagają nam już 75 lat

  • Adrian Wolanin
  • 2020-10-11 08:27:20
Siostry niepokalanki pomagają nam już 75 lat
  • Foto: TV Gawex

Świadkami wzruszających obchodów rocznicowych, których kulminacją była uroczysta msza święta w Kościele Mariackim, celebrowana przez biskupa pomocniczego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Krzysztofa Włodarczyka, jesteśmy przez cały weekend. Mowa oczywiście o jubileuszu 75 lat działalności w Szczecinku sióstr niepokalanek, które bez wątpienia możemy określić mianem jednego z symboli naszego miasta

Zgromadzenie nieprzerwanie od ponad siedmiu dekad zamieszkuje niepozorny budynek usytuowany u zbiegu ulic Lelewela, Kościuszki oraz ronda Giedrysa, a pierwszym zadaniem, którego przybyłe z kresów zakonnice się podjęły była odbudowa lokalnej edukacji. Ale nie tylko szkolnictwo było głównym przedmiotem działalności obchodzącego jubileusz zgromadzenia. Siostry od pierwszych chwil przybycia nad Trzesiecko organizowały również pomoc najuboższym. Działalność w obu kwestiach nieprzerwanie kontynuowana jest do dziś.

Warto również dodać, że mimo pełnienia posługi bez szukania rozgłosu, o szczecineckim klasztorze sióstr niepokalanek dość głośno było w lokalnych mediach przed dwoma laty. Wszystko za sprawą utworzenia w zamieszkałym przez zakonnice budynku jedynego w regionie Okna Życia.

Mimo pokory oraz skromności towarzyszącej siostrom na co dzień, w sobotę i niedzielę zgromadzenie pozwoliło sobie na odrobinę świętowania. Oczywiście uczyniło to z mieszkańcami, którzy za wszystkie działania podjęte na rzecz lokalnej społeczności mieli okazję, oraz mogą jeszcze, podziękować we wspólnej modlitwie. Wszystko dlatego, iż niedzielna msza święta o godz. 18:00 w Kościele pw. Ducha Świętego również odprawiona zostanie w podziękowaniu za 75 lat działalności miejscowych sióstr niepokalanek.

Więcej na ten temat w jutrzejszym (12.10) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: