RDLP w Szczecinku zainicjowała akcję BiegamBoLubię Lasy

  • Adrian Wolanin
  • 2020-10-10 11:47:51
RDLP w Szczecinku zainicjowała akcję BiegamBoLubię Lasy
  • Foto: TV Gawex

Za nami inauguracyjny trening odbywający się w ramach akcji BiegamBoLubię Lasy. To przedsięwzięcie zainicjowane przez Lasy Państwowe, a przeprowadzane przez dyrekcje regionalne w praktycznie każdej części Polski. Wśród 19 jednostek organizujących bezpłatne treningi biegowe pod okiem profesjonalistów znalazła się również RDLP w Szczecinku.

Główną ideą BiegamBoLubię Lasy jest przede wszystkim promocja aktywności na świeżym powietrzu, a konkretnie w lesie, które, jak podkreślano wielokrotnie w czasie dzisiejszego treningu, są zdecydowanie bezpieczniejszym, zdrowszym oraz ciekawszym miejscem do uprawiania tego sportu niż np. tereny zurbanizowane.

Dzisiejsze, premierowe spotkanie, przeprowadzone oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym, rozpoczęło się od tradycyjnej rozgrzewki. Po osiągnięciu gotowości przez mięśnie, podzieleni na dwie grupy zaawansowania biegacze ruszyli w asyście trenerów na leśne dukty otaczające Świątki. Wszyscy, bez wyjątku, wrócili biedniejsi o kilkaset spalonych kalorii oraz bogatsi o potężną dawkę wydzielonych endorfin.

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejne spotkania. Tych przed nami pozostaje jeszcze 11, a odbywać się będą w każdą kolejną sobotę, poczynając od następnej (17.10). Zapraszani są zarówno biegacze ze znacznym stażem, jak i chcący dopiero rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Szerokie grono specjalistów w tej materii pomoże każdemu kto chce choć odrobinę rozpocząć aktywność na świeżym powietrzu.

Więcej szczegółów na fejsbukowym profilu RDLP w Szczecinku oraz w poniedziałkowym (12.10) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: