Bez barier w SOSW

  • Jakub Diakun
  • 2020-10-08 13:46:06
Bez barier w SOSW
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Główne zadanie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to wsparcie samorządów w czasie pandemii COVID-19. Samorządy ubiegały się o dofinansowanie na realizację inwestycji, które  ze względu na konieczność relokowania środków samorządowych, mogłyby nie zostać dokończone, lub ich budowa zostałaby przesunięta. W puli znalazło się aż 6 mld złotych. O środki aplikował również Powiat Szczecinecki – otrzymał 2.696.999,00 zł.

Jednym z zadań, które samorząd powiatowy realizuje w ramach rzeczonych środków jest „Przebudowa ciągów komunikacyjnych z likwidacją barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Szczecinku”. Koszt inwestycji to 130 tys. zł.

 

Przed ośrodkiem powstają podjazdy, które pozwolą osobom poruszającym się na wózkach bez przeszkód dostać się do budynku. Wybudowano również nowe schody, które znacznie poprawiły bezpieczeństwo. Ponadto trwają prace przy układaniu polbruku, zarówno przy ciągach dla pieszych jak i znajdującego się nieopodal parkingu.

 

info: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: