Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Dron wraca do akcji

  • Adrian Wolanin
  • 2020-10-06 09:10:01
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Dron wraca do akcji
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 28.09.2020 r. do 04.10.2020 r. strażnicy podjęli 130 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 22 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 65 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 5 osób. Pięciokrotnie przekazywano zwierzęta do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali 9 blokad na koła pojazdów.

29.09.2020 r. około godz. 08:00 z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej patrol  udał się na ul. Warcisława IV, gdzie zgłoszono przebywanie osoby bezdomnej pod balkonem jednego z bloku. Na miejscu strażnicy zastali dwóch mężczyzn. Były to osoby znane z wcześniejszych interwencji. Strażnicy widzieli jak jeden z mężczyzn oddawał mocz na elewacje budynku, natomiast drugi w tym czasie pił piwo z puszki. Wokół nich panował nieporządek, leżały tam porozrzucane puszki po piwie, opakowania foliowe, kołdry, poduszki, nakazano im posprzątać miejsce co uczynili w obecności patrolu. Od mężczyzn wyczuwalna była woń alkoholu, jeden z nich miał widoczne ślady moczu i kału na spodniach oraz problem z ustaniem na nogach o własnych siłach. Odmówili jakiejkolwiek pomocy.

29.09.2020 r. około godz. 11:30 dyżurny Straży Miejskiej skierował patrol na ul. Przemysłową, gdzie przy markecie zgłoszono leżącego mężczyznę. Na miejscu przy wejściu do sklepu strażnicy zastali śpiącego na chodniku  bezdomnego. Wokół niego panował nieporządek oraz była wyczuwalna silna woń alkoholu z ust, posiadał widoczne ślady moczu na spodniach. Odmówił jakiejkolwiek pomocy medycznej i socjalnej. Nakazano mu posprzątać zaśmiecone miejsce.

30.09.2020 r. około godz. 08:55 strażnicy  patrolując ul. Wiatraczną zauważyli kobietę, która leżała na ziemi, obok niej znajdował się przewrócony rower oraz trzech pracowników PGK, którzy podnosili kobietę. W trakcie rozpytania okazało się, że chwilę wcześniej kobieta jechała rowerem ścieżką rowerową i została potrącona przez samochód, w wyniku czego kobieta przewróciła się na ziemię i doznała otarć dłoni, czoła, nosa. Dyżurny SM wezwał na miejsce zespół ratowników medycznych oraz Policję. Obrażenia kobiety okazały się niegroźne i po czynnościach poszkodowana została przewieziona do miejsca zamieszkania.

30.09.2020 r. około godz. 19:15 z polecenia dyżurnego straży miejskiej patrol udał się na ul. Przemysłową obok przedszkola, gdzie zgłoszono leżącego na ziemi mężczyznę. Na miejscu patrol zastał śpiącego, upojonego alkoholem mężczyznę, dobrze znanego z poprzednich podobnych interwencji. Mężczyzna został dobudzony, wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu z ust. Odmówił on pomocy medycznej, twierdząc, że jej nie potrzebuje. Był brudny, jego spodnie były całe mokre od moczu. Obok niego panował duży nieporządek, znajdowały się tam kołdry, poduszki, butelki po alkoholu, denaturacie. Mężczyzna poprosił o pomoc i w porozumieniu z dyżurnym został przewieziony do ośrodka dla bezdomnych.

01.10.2020 r. około godz. 10:45 na ul. Lwowskiej strażnicy przeprowadzili badanie jakości powietrza przy użyciu drona bezpośrednio przy źródle emisji, okazało się, że odczyty były alarmujące. Następnie dokonano kontroli paleniska w kotłowni. Strażnicy zastali tam zgromadzone drewno budowlane, zaimpregnowane, którym właściciel nieruchomości palił w piecu.

02.10.2020 r. około godz. 19:35 strażnicy patrolując ul. Wyszyńskiego, zauważyli mężczyznę, który przechodził przez przejście dla pieszych gdy sygnalizator nadawał czerwone światło. Postanowili podjąć wobec tego mężczyzny interwencję. W tym czasie wyszła do nich ze sklepu kobieta, która oświadczyła, że przed chwilą mężczyzna dokonał kradzieży czteropaku piwa z jej sklepu. Jak wynikało z opisu kobiety, był to ten sam mężczyzna, który chwilę wcześniej przeszedł przez jezdnie na czerwonym świetle. Mężczyzna został ujęty i obezwładniony, zachowywał się agresywnie, czuć było od niego alkohol. Mężczyźnie założono kajdanki na ręce. Został doprowadzony do radiowozu i w trakcie legitymowania u mężczyzny zauważono foliowy woreczek z białym proszkiem. Z uwagi na fakt, że istniało podejrzenie, że są to narkotyki zabezpieczono woreczek, następnie poprzez dyżurnego SM na miejsce wezwano patrol Policji, który po przybyciu przejął dalsze czynności. W KPP Szczecinek, podczas wykonywania czynności, po przebadaniu przez technika kryminalistyki zawartości woreczka okazało się, że biały proszek to amfetamina.

3.10.2020 r. około godziny 18:50 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który na ul: Sikorskiego kopie w przystanek autobusowy. Jak wynikało ze zgłoszenia idąc w stronę przystanku ulicą Wiśniową kopał również w zaparkowane samochody. Mężczyzna został przez strażników ujęty. Po odtworzeniu zapisu z monitoringu ujawniono, że wcześniej ten sam mężczyzna dokonał, zniszczenia szyb w wiacie przystanku komunikacji miejskiej na ul: Warcisława IV. W związku z tym został przekazany Policji, jednak po chwili policjanci zwolnili go. O godzinie 19:52 ponownie interweniowano z tym samym mężczyzną, gdzie na przystanku komunikacji miejskiej na ul: Warcisława IV pił piwo, wódkę a następnie kopał nogami w kosz na śmieci ustawiony na przystanku.

03.10.2020 r. około godziny 20:45 z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej patrol został skierowany na ul. Powstańców Wielkopolskich przy Kościele, gdzie zgłoszono leżącego mężczyznę. Na miejscu zastali śpiącego na trawniku znanego z innych, podobnych interwencji bezdomnego mężczyznę. Mężczyzna ten miał widoczne na spodniach ślady moczu. Leżały przy nim butelki po piwie. Po dobudzeniu od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Ponieważ miał problemy z chodzeniem, strażnicy pomogli mu dojść do mieszkania na ul. Wyszyńskiego.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: