Dobry występ Antoniego Biedziuka na Mistrzostwach Polski

  • Jakub Diakun
  • 2020-09-28 14:04:48
Dobry występ Antoniego Biedziuka na Mistrzostwach Polski
  • Foto: Antoni Biedziuk 

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią do rozgrywek powrócili niepełnosprawni tenisiści stołowi. W miniony weekend na obiektach „Bronowianki” w Krakowie odbyły się zaległe indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów oraz U-23. Przedstawicielem naszego regionu w tej imprezie był szczecinecki pingpongista Antoni Biedziuk, reprezentujący podkarpacki klub „Jezioro” Tarnobrzeg.

Pomimo braku zdobyczy medalowej, nasz gracz zaliczył dobry występ dwukrotnie plasując się tuż za podium. W grze deblowej w klasie łączonej 6-10 występując w parze z kolegą z drużyny Pawłem Mazurykiem dotarli do ćwierćfinału. Na drodze do medalu stanęła im turniejowa „jedynka”, medaliści mistrzostw świata i paraolimpiady Piotr Grudzień – Igor Misztal „Start” Zielona Góra, którzy zakończyli zmagania na 1 miejscu.
 
 
W grze pojedynczej w klasie 9, Biedziuk po przebrnięciu eliminacji grupowych w ćwierćfinale ponownie zmierzył się z najwyżej rozstawionym obrońcą tytułu – Pawłem Konstantynem IKS AWF Warszawa (późniejszym zwycięzcą), który wyeliminował go z walki o medale. W sumie zawodnicy „Jeziora” przywieźli z mistrzostw 9 medali: 2 złote, 1 srebrny i 6 brązowych.

 

- Biorąc pod uwagę fakt, iż z różnych względów, głównie osobistych nie mogłem sobie pozwolić na odpowiednie przygotowania do mistrzostw,  z wyników można być zadowolonym, natomiast trochę mniej z dyspozycjipowiedział Antoni Biedziuk. -Niewielki niedosyt pozostał, ponieważ przy odrobinie szczęścia w losowaniu satysfakcja mogła być pełna, w postaci medali. - dodał.
 
 
Wynik osiągnięty w Krakowie zaowocował awansem A. Biedziuka na 2 miejsce w ogólnopolskim rankingu, co jest jego największym osiągnięciem w gronie tenisistów niepełnosprawnych.
 
 
info: Antoni Biedziuk 
 

  • Foto: Antoni Biedziuk 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: