Kolejna nagroda dla Kronospanu

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-27 07:59:57
Kolejna nagroda dla Kronospanu
  • Foto: Biuro Prasowe Kronospan

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli doceniła zaangażowanie Kronospan w walkę z epidemią SARS-COV-2. Kronospan był jedną z firm, które 16 września odebrały wyróżnienie – Ambasador Meblarstwa w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Wyróżnienie to przyznano w tym roku po raz pierwszy, tym firmom, które w sposób szczególny zaangażowały się w pomoc lokalnej społeczności w walce z epidemią. Uroczystość wręczenia Ambasadorów Meblarstwa odbyła się podczas V Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego w Poznaniu.

Zastrzyk wsparcia

Kronospan już na początku pandemii zwrócił się do szpitali w miastach, w których firma ma zakłady z pytaniem – jakiej pomocy potrzebują? I dokładnie taka pomoc trafiła do lekarzy, pielęgniarek i pacjentów. Szpital w Szczecinku otrzymał nowoczesny sprzęt do endoskopii. Mielecka placówka nową karetkę transportową. Zakład Kronospan w Pustkowie Osiedlu przekazał dotację finansową dla dębickiego szpitala. Zakłady w Strzelcach Opolskich przekazały lekarzom i pielęgniarkom z tamtejszego szpitala środki ochrony osobistej oraz zamgławiacz do dezynfekcji pomieszczeń.

Kronospan opracował i wdrożył w swoich zakładach procedury bezpieczeństwa dla pracowników oraz dostawców.

Wsparcie lokalnej społeczności, jest jednym z naszych celów CSR. Działamy na wielu płaszczyznach i angażujemy się w wiele akcji od finansowania edukacji, po wsparcie lokalnych i regionalnych samorządów oraz instytucji – mówi Joanna Jodłowska, Członek Zarządu Kronospan Polska.

Docenieni za technologię i działania

Działania Kronospan na polu biznesu i ochrony środowiska wielokrotnie doceniono. W 2020 roku Kronospan otrzymał tytuł Ambasadora Polskiej Przedsiębiorczości oraz Fabryki Roku 2019.

Kapituła XII edycji ogólnopolskiego konkursu Top Builder przyznała nagrodę firmie Kronospan za innowacyjny system ochrony powietrza UTWS z elektrofiltrem w kategorii: Innowacja roku.

Międzynarodowa Kapituła Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2018 doceniła akcję sadzenia drzew – Kronodrzewko, przyznając firmie Kronospan nagrodę w kategorii Eko - Hit.

W 2019 roku mielecki zakład otrzymał tytuł Lidera Regionu w kategorii Przemysł. Redakcja Gazety Codziennej Nowiny nagrodziła statuetkami 17 firm z Podkarpacia, które są liderami w swoich branżach.

Kronospan Polska zajął I miejsce w województwie zachodniopomorskim w plebiscycie Forbesa i otrzymał prestiżową statuetkę – Diament Forbesa. Firma jest także laureatem konkursu: Orły Wprost, Orły Eksportu oraz Pracodawca Jutra. Posiada również szczególny certyfikat, otrzymany od ś. p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego: Firma Przyjazna Środowisku.

To tyko kilka przykładów wyróżnień i nagród, które Kronospan otrzymał za prowadzenie odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu.

Info: Biuro Prasowe Kronospan

Kolejna nagroda dla Kronospanu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: