Zakład Karny w Czarnem obdarował najmłodszych

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-26 15:44:27
Zakład Karny w Czarnem obdarował najmłodszych
  • Foto: Zakład Karny w Czarnem

W pierwszy dzień jesieni Zakład Karny w Czarnem zrobił prezent Terapeutycznemu Punktowi Przedszkolnemu w Szczecinku „Jaś i Małgosia”, który obdarował placówkę tablicami edukacyjnymi wykonanymi przez osadzonych.

Przedszkole „Jaś i Małgosia" jest placówką, która kompleksowo wspiera terapeutycznie dzieci i ich rodziny poprzez wczesne wspomagania rozwoju dziecka. Chodzi o zintegrowany system oddziaływań profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczo-rehabilitacyjnych i terapeutyczno-edukacyjnych, których podmiotem jest małe dziecko, wykazujące nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym oraz jego rodzina. Placówka otrzymała od Zakładu Karnego w Czarnem tablice manipulacyjne, zabawki, które uczą, angażują i zachęcają do poznawania świata.

Tablica manipulacyjna, nazywana również tablicą sensoryczną lub tablicą aktywności, to spełnienie marzeń każdego malucha o swobodnym dostępie do miejsc będących zwykle poza jego zasięgiem – zapewniali obdarowani. Potrzeba odkrywania i ciekawość świata, dzięki którym dzieci uczą się i rozwijają, zaspokajane są nie tylko za pomocą skomplikowanych i drogich zabawek, ale także w kontakcie z najprostszymi przedmiotami codziennego użytku.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy podarunek w tym roku od więzienników – informuje kpt. Robert Trembowelski, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Czarnem. Z okazji Dnia Dziecka jednostka przekazała dla dzieci zabawki wykonane przez osadzonych, natomiast dla pracowników – środki ochrony osobistej. Przedszkolaki miały również możliwość zobaczyć samochód Służby Więziennej przeznaczony do przewozu osadzonych.

Info: Zakład Karny w Czarnem


  • Foto: Zakład Karny w Czarnem

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: