Szczecineccy tenisiści na podium Talentiady!

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-26 13:31:26
Szczecineccy tenisiści na podium Talentiady!
  • Foto: SzTT

W dniu 19.09.2020 r. na kortach AZS Poznań odbył się XVIII Finał Talentiady tenisowej, w którym zespół ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego zajął trzecie miejsce w Polsce!

Talentiada tenisowa to ogólnopolskie rozgrywki dla dzieci w wieku do 10 lat organizowane przez Polski Związek Tenisowy. Łączy w sobie konkurencje sprawnościowe, gry paratenisowe oraz tenisowe, w większości na małe pola. 

Do rozgrywek zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów z całego kraju. W składach wielu drużyn znaleźć można było zawodników notujących świetne wyniki w turniejach z cyklu Tenis 10, a nawet grających już z powodzeniem w turniejach PZT do lat 12.

W wielkim finale wystartowało 15 drużyn, które przeszły eliminacje wojewódzkie, a następnie półfinały krajowe. Warto dodać, że 3. miejsce w Polsce to zdecydowanie największe osiągnięcie zawodników ze Szczecinka w toku wieloletnich startów w zawodach Talentiady. Cały turniej wygrał zespół KKS Kalisz, a drugie miejsce zajął AT Masters Radom. 

Nasz zespół wystąpił w składzie: Mateusz Komicz, Wojtek Kun, Andrzej Waligórski, Alicja Szweda, Lena Pitra, Zuzanna Bobryk. 

Trenerzy, którzy przygotowywali drużynę do Talentiady to Rafał Pitra i Józef Szpakowski.

Info: SzTT


  • Foto: SzTT

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: