Twoja firma ma problemy? Możesz otrzymać pożyczkę od marszałka

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-26 11:25:46
Twoja firma ma problemy? Możesz otrzymać pożyczkę od marszałka
  • Foto: Biuro Prasowe WZP

Rusza kolejna transza niskooprocentowanych pożyczek dla zachodniopomorskich przedsiębiorców odczuwających skutki pandemii COVID-19. Kolejna, bo wsparcie uruchomione jeszcze wiosną, rozeszło się w mgnieniu oka, a zapotrzebowanie przerosło nabór. Do wzięcia jest teraz 16 mln zł, w pożyczkach do 250 tys. zł na bardzo atrakcyjnych warunkach. Wsparcie jest uruchamiane w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

Mieliśmy świadomość, że jesienią może nas czekać druga fala pandemii, a wraz z nią pojawią się kolejne utrudnienia w gospodarce dlatego na okres po wakacyjny zaprogramowaliśmy kolejne pożyczki płynnościowe. Te środki są dostępne na bardzo dobrych warunkach, oprocentowanie pożyczek jest znacznie korzystniejsze od tych rynkowych. Wierzę, że uruchomione przez nas pieniądze pomogą choć części przedsiębiorstw z branży usługowej, trafią do transportu, turystyki, kultury, hotelarstwa, handlu czy gastronomi – wyjaśnia marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Uruchomione wsparcie ma pomóc przedsiębiorcom z Pomorza Zachodniego w finansowaniu kapitału obrotowego i zabezpieczyć płynność finansową zagrożoną epidemią COVID-19. Pożyczka płynnościowa może zostać przeznaczona do sfinansowania zobowiązań powstałych po 1 stycznia br., pokryć wydatki związane z wynagrodzeniami, czynszami, opłatami za media, leasingami, zakupem towarów handlowych i środków trwałych związanych z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19 w wys. do 30% kwoty udzielonej pożyczki.

Wsparcie jest uruchamiane w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ZARR S.A. ze środków Zachodniopomorskiego Funduszu Rozwoju. Jest to już drugi nabór na Pożyczkę Płynnościową, a limit środków wynosi 16 mln zł.

pastedGraphic.png

Oferta jest skierowana do firm MŚP z sektorów szczególnie dotkniętych bezpośrednimi skutkami pandemii, zwłaszcza z branży usługowej (m.in. transport, turystyka, kultura, hotelarstwo, handel detaliczny, gastronomia. Maksymalna kwota pożyczki to 250 tys. zł, a maksymalny okres spłaty pożyczki 5 lat ( w tym możliwość skorzystania z 6 miesięcznej karencji). Wnioski o pożyczkę przyjmowane są w formie dokumentów elektronicznych przekazanych przy wykorzystaniu Formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej pod adresem: www.pozyczkiZFR.zarr.com.pl lub bezpośrednio na adres e-mail: pozczkiZFR@zarr.com.pl.

Pierwszy nabór na pożyczki płynnościowe dla sektora MŚP ruszył jeszcze w kwietniu br. Wpłynęło w nim 150 wniosków na kwotę 23,2 mln  zł. ZARR S.A przeznaczył na ten produkt 12.5 mln zł. Cały czas przedsiębiorcy mogą jeszcze korzystać z pożyczki płynnościowej (identyczny produkt) u naszych pośredników finansowych czyli w Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., Stowarzyszeniu Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Białogardzie i Banku Spółdzielczym w Goleniowie. Pożyczki nie są już dostępne w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. gdzie budżet się wyczerpał. Kolejnym adresem, gdzie przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie jest Bank Gospodarstwa Krajowego. W ramach tej współpracy Samorząd Województwa uruchomił dodatkowe 44 mln zł.

Info: Biuro Prasowe WZP

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: