Komunikacja Miejska planuje zakup przegubowca

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-25 16:57:34
Komunikacja Miejska planuje zakup przegubowca
  • Foto: TV Gawex

Z ulic naszego miasta do swojej macierzystej zajezdni w Czechach wrócił kursujący nad Trzesieckiem przez ponad miesiąc autobus przegubowy. Zanim jeszcze 19-metrowa maszyna zawitała na ulicach Szczecinka, mnóstwo osób kwestionowało nie tylko zasadność ewentualnego zakupu takiego pojazdu, jednocześnie wątpiąc w jego możliwości drogowe, szczególnie na ciasnych rondach.

Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna i stalowy przybysz zza południowej granicy skutecznie zamknął usta wszystkim niedowiarkom nie tylko zwinnie uwijając się (dosłownie!) na skrzyżowaniach, ale również świetnie komponując się w przystankowych zatoczkach.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, i z możliwości transportowych autobusu z powrotem korzystają dziś rodacy Kafki, Haska i Hrabala. Nie oznacza to jednak, że tego typu maszyna nie wróci na szczecineckie arterie. Wszystko dlatego, że jej testy wypadły na tyle obiecująco, iż Komunikacja Miejska już poczyniła starania, aby tego typu pojazd na stałe dołączył do taboru przewoźnika.

Paradoksalnie, zasilenie floty spółki tak dużą maszyną przyczyniłoby się do obniżenia kosztów, m.in. poprzez eliminację konieczności organizowania kursów bisowych.

Nie wiadomo oczywiście jakiej marki byłby ewentualnie zakupiony autobus, gdyż to zależy od przetargowych rozstrzygnięć. Pozostaje mieć nadzieję, że bez względu na wybór będzie on równie komfortowy i zyska tylu samo zwolenników jak ten dopiero co pożegnany.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (25.09) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

  • Tagi:
  • KM

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: