Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Alkohol, alkohol i... amator kąpieli w fontannie

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-21 16:18:14
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Alkohol, alkohol i... amator kąpieli w fontannie
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 14.09.2020 r. do 20.09.2020 r. strażnicy podjęli 125 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 33 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 70 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 3 osoby. Trzykrotnie przekazywano zwierzęta do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali 5 blokad na koła pojazdów.

16.09.2020 r. około godz. 14.40 z polecenia dyżurnego SM patrol udał się na Plac Wolności – przy fontannie, gdzie zgłoszono nago kąpiącego się mężczyznę. Na miejscu patrol zastał dobrze znanego z wielu interwencji bezdomnego, który ubrany był już w slipki i siedział na ławce. Obok niego leżały mokre spodnie, koszula oraz skarpetki i buty. Mężczyzna przyznał, że kąpał się nago
w fontannie, twierdząc, że przecież nikt nie kąpie się w ubraniu. W uzgodnieniu z dyżurnym Straży Miejskiej przewieziony został na ul. Wodociągową, gdzie otrzymał suche ubrania i żywność. Mężczyzna otrzymał pomoc MOPS oraz pomoc medyczną.

18.09.2020 r. około godz. 20.40 z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej patrol udał się na ul. Szkolną, gdzie zgłoszono leżącego na trawie mężczyznę. Na miejscu okazało się, że mężczyzna jest w trakcie ataku padaczki. Czuć było od niego woń alkoholu. Na miejsce poprzez dyżurnego Straży Miejskiej wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przyjeździe ratowników na miejsce, mężczyzna odzyskał świadomość i po badaniu ratownicy stwierdzili, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji. W związku z tym człowiek ten został przewieziony na adres zamieszkania.

19.09.2020 r. około godz. 19.30 dyżurny skierował patrol na ul. Kopernika – Górka Rynkowa, gdzie zgłoszono leżącego mężczyznę. Na miejscu strażnicy zastali grupę małoletnich, którzy wskazali na osobę leżącą na trawie. Mężczyzna, znany z wielu podobnych interwencji, leżał upojony alkoholem, nie mógł samodzielnie stać na nogach, posiadał widoczne ślady moczu na spodniach w okolicy krocza, wyczuwalna była od niego silna won alkoholu. W porozumieniu z dyżurnym, strażnicy przewieźli go do ogrzewalni na ul. Wiejską.

20.09.2020 r. około godz. 12.15 ze Strażą Miejską telefonicznie skontaktowała się kobieta, która znalazła portfel przy ul. Kopernika (Strefa Aktywnego Wypoczynku). W portfelu znajdowała się gotówka oraz karty bankowe. Dzięki uczciwej znalazczyni, mężczyzna odzyskał portfel z całą jego zawartością.

20.09.2020 r. około godz. 19.50 z polecenia dyżurnego patrol udał się na ul. Wyszyńskiego, gdzie zgłoszono leżącego mężczyznę. Na miejscu strażnicy zastali śpiącego na rampie sklepu mężczyznę, znanego służbom z wielu wcześniejszych interwencji. Mężczyzna spał leżąc bokiem, został dobudzony i okazało się, że był upojony alkoholem, nie mógł ustać samodzielnie na nogach. Na twarzy mężczyzny widoczne były ślady zasinień i opuchlizny w okolicy kości policzkowej, nosa, łuku brwiowego. Na twarzy widoczna była zaschnięta  krew oraz niewielka rana na czubku głowy. 36-latek oświadczył, że spożył znaczną ilość alkoholu, a z jego wypowiedzi wynikało, że mógł zostać pobity. W czasie trwania interwencji jego stan się pogorszył, nie odpowiadał już na pytania, głowa opadła mu, a po twarzy zaczął ściekać pot i nie było z nim żadnego kontaktu. Dyżurny Straży Miejskiej na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego mężczyzna ocknął się i oświadczył wyraźnie, że nie potrzebuje pomocy medycznej i samodzielnie odszedł z miejsca odmówiwszy jakiejkolwiek pomocy.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: