Bobolice świętowały 680-lecie

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-21 13:07:09
Bobolice świętowały 680-lecie
  • Foto: TV Gawex

W ubiegły piątek, punktualnie w południe rynek miejski w Bobolicach wypełnił się mieszkańcami, przedstawicielami władz samorządowych oraz zaproszonymi gośćmi, którzy zebrali się by wspólnie uczcić 680-lecie nadania praw miejskich miejscowości. Piątkowe święto było oczywiście przeniesieniem uroczystości, które pierwotnie miały odbyć się 17 kwietnia.

Razem z prawami miejskimi miejscowość otrzymała nazwę, czyli Bublitz, oraz herb w którym znalazły się dwa drzewa. I właśnie w nawiązaniu do historii, w kwietniu, w niezwykle skromnych okolicznościach dokonano zasadzenia kolejnego drzewa w centrum miasta. Obok dwustuletniego Dziejowidza stanął więc Bobodziejek, podarowany mieszkańcom przez Annę i Andrzeja Nowackich, i nazwany przez Pawła Lewińskiego, zwycięzcę konkursu na imię dla kasztanowca juniora.

Na tym jednak nie koniec zarówno piątkowych jubileuszy, jak i akcentów dendrologicznych, gdyż tegoż dnia obchodzono również 25-lecie współpracy z miastem partnerskim Demmin, a na znak przyjaźni zasadzono kolejne drzewo.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (21.09) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: