Pomysł na rozbudowę wyciągu

  • Jakub Diakun
  • 2020-09-17 17:26:26
Pomysł na rozbudowę wyciągu
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki Klub Wakeboardingu i Narciarstwa Wodnego pomału kończy sezon. Jest to dobry czas na jego podsumowanie oraz opowiedzenie o sporcie, którzy cieszy się dużą popularnością nad Trzesieckiem.  

Szczecinecki Klub Wakeboardingu i Narciarstwa Wodnego pomału kończy sezon. Wszyscy, którzy kiedykolwiek widzieli osoby korzystające ze szczecineckiego wyciągu mogli dostrzec, że wakeboarding i narciarstwo wodne to nie do końca to samo. Osoby, które preferują jazdę na nartach, nie mogą korzystać z przeszkód dostępnych na naszym jeziorze, bowiem są one przystosowane wyłącznie do wakeboardingu.

 

Warunkiem aby wstąpić w szeregi klubu jest posiadanie umiejętności pływania. Oczekiwania od młodzieży nie są więc duże, a to co dzieci zyskują, poprzez treningi przyda im się przez całe życie. Jak przekonuje Prezes SZKWiNW Jarosław Bieniecki, podczas treningów młodzież rozwija zarówno mięsnie nóg, jak i rąk.

 

Zainteresowanie tym sportem nad Trzesieckiem nieustannie wzrasta. Aby jednak młodzież mogła się cały czas rozwijać, to potrzebuje urozmaicenia już kilkunastoletniego wyciągu. W tym celu przeszkody na trasie zostały w ostatnim czasie przestawione, jest to jednak zbyt mało, aby postawić nowe wyzwania przed miłośnikami tej dyscypliny sportu.

 

Dlatego, Prezes Szczecineckiego Klubu Wakeboardingu i Narciarstwa Wodnego postanowił zgłosić projekt (nr 6) w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W ramach, którego proponuje, aby zakupić dwie nowe przeszkody na szczecinecki wyciąg:

 

Rozbudowa Wake Park Szczecinek o nowe przeszkody, pozwoli, poprzez zróżnicowanie przeszkód, bardziej rozwijać umiejętności pływania na wakeboard’zie, a przez to zwiększać poziom satysfakcji z użytkowania Wyciągu do Nart Wodnych i Wakeboardu. Dzięki ustawieniu przeszkód na najazd na lewą i prawą nogę, na Wake Park Szczecinek, pojawią się nowe możliwości dla osób leworęcznych, lewonożnych, przyczyni się do lepszego rozwoju koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. – czytamy w opisie projektu

 

 

Na rozmowę z Prezesem Szczecineckiego Klubu Wakeboardingu i Narciarstwa Wodnego zapraszamy do dzisiejszego (17.09) serwisu informacyjnego Echa Dnia oraz jutro do programu Sektor Sportowy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: