"Europejski Rajd Dakar" odbył się koło Szczecinka

  • Jakub Diakun
  • 2020-09-17 14:22:18
"Europejski Rajd Dakar" odbył się koło Szczecinka
  • Foto: Facebook Breslau Rallye

Dziś (17.09) zakończył się trwający w naszym regionie od dwóch dni „Breslau” rajd, czyli tzw. ” Europejski Rajd Dakar”. Impreza odbyła się już po raz 26. i wszystko zanosi się na to, że nie po raz ostatni. W rywalizacji udział wzięło wiele ekip z całej Europy.

Rajd Breslau zwany również „Europejskim Rajdem Dakar” to największa impreza tego typu w Europie. Pomimo dużych rozmiarów imprezy, koronawirus nie zatrzymał planów organizatorów i impreza odbyła się już po raz 26.

 

było ciężko[zorganizować rajd- dop.red]. Ciężko jest na całym świecie, nie tylko w Polsce, czy Europie. Ale dzięki bardzo dobrej współpracy z lokalnymi i państwowymi władzami udało nam się zorganizować rajd. Muszę powiedzieć, że do Polski przyjeżdżamy już od 26 lat, zawsze cieszymy się tą wizytą, a ludzie cieszą się, że mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu. - powiedział Alexander Kovatchev organizator Rajdu.

 

W tym roku z wiadomych względów udział kibiców w wydarzeniu był ograniczony. Zawodnicy swoją bazę mieli w pobliskiej Gwdzie Wielkiej, to właśnie tam nad jeziorem Wielimie znajdowała się baza zawodów, w której znajdowało się kilkaset różnego rodzaju pojazdów.

 

Więcej informacji już dziś (17.09) w TV Gawex. 

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: