Uczniowie nie chcieli założyć maseczek, więc nie mogli wejść do szkoły

  • Jakub Diakun
  • 2020-09-16 17:28:17
Uczniowie nie chcieli założyć maseczek, więc nie mogli wejść do szkoły
  • Foto: TV Gawex

1 września uczniowie wrócili do szkół, w naszym powiecie w każdej szkole udało się rozpocząć edukację w formie kontaktu bezpośredniego. Wszyscy dyrektorzy zostali jednak zobligowani do zapewnienia możliwe największego bezpieczeństwa dla swoich uczniów. Jak się jednak okazuje, w jednej ze szczecineckich szkół średnich, część uczniów nie chce stosować się do obowiązujących zasad.

Początek roku szkolnego przyniósł wiele utrudnień w pracy dyrektorów placówek oświaty na terenie naszego powiatu. W jednej z takich instytucji dwójka uczniów nie ułatwia dyrekcji egzekwowania obowiązujących zasad sanitarnych, które zostały wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo ponad 700 osób przebywających w szkole. Mowa o Zespole Szkół Technicznych, gdzie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, wprowadzony został obowiązek zasłaniania dróg oddechowych. Jedna dwójka uczniów postanowiła nie stosować się do zasad wprowadzonych przez dyrekcje. Taka kolej rzeczy skutkowała tym, że uczniowie nie byli wpuszczani do budynku.

 

Warto podkreślić, że wszystkie działania prowadzone przez dyrekcję szkoły, mają na celu możliwe w największym stopniu zapewnić bezpieczeństwo uczniów. Korytarze w budynku szkoły są na tyle wąskie, że niemożliwe jest zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, przy tak dużej ilości osób z nich korzystających. 

 

Ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom określiły okoliczności powstania ogniska pandemicznego na statku USS Theodore Roosevelt. Badania zostały wykonane na grupie 382 pasażerów. Spośród osób, które nie nosiły osłon ust i nosa 81 proc. zostało zarażonych, podczas gdy wśród osób, które używały maseczek wskaźnik ten wynosił 56 proc. To pokazuje, że środki ochrony osobistej mogą zmniejszyć ryzyko zakażenia.

 

W szkole w ostatnich dniach odbyła się kontrola kuratorium oświaty, jednak na ten moment nie znamy jej wyników. Mimo to dyrektor placówki jest przekonana, że obowiązek zasłaniania nosa oraz ust jest konieczny.

 

Więcej informacji dziś (16.09) w TV Gawex 

Komentarze (1)

Mąkabasia 2020-09-17 12:22

Najs 1

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: