„Młodzi tropiciele pomników przyrody" ruszyli do pracy

  • Jakub Diakun
  • 2020-09-16 15:13:09
„Młodzi tropiciele pomników przyrody" ruszyli do pracy
  • Foto: Gmina Połczyn-Zdrój

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Połczynie Zdroju będą pod opieką nauczycieli i przedstawiciela organizacji pozarządowej realizować projekt dotyczący przyrody.

Zgodnie z harmonogramem 1 września przez dziennik elektroniczny librus oraz naszą szkolną stronę internetową poinformowaliśmy rodziców o projekcie jaki będzie realizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Połczynie Zdroju pod opieką nauczycieli pani Renaty Bajdan i pani Marioli Świątkowskiej - Kruk, oraz przedstawicielem Stowarzyszenia Niezwykły Połczyn - pani Katarzyny Gruchot - Ostrowska. Na terenie miasta rozwieszone zostały plakaty informacyjne o realizacji projektu. 


4 września chętni uczniowie przystąpili do diagnozy, na podstawie której udało nam się wyłonić 20 uczestników. Podczas krótkiego spotkania zapoznaliśmy zainteresowanych z poszczególnymi etapami projektu, omówiliśmy dokładnie jego cele i przydzieliliśmy uczniom zadania do wykonania. Zdajemy sobie sprawę, że czasu mamy mało a pracy dużo do wykonania. 


Dlatego długo nie czekając już 8 września na terenie naszej szkoły uczestnicy projektu mieli okazję spotkać się z pracownikiem Nadleśnictwa Połczyn- Zdrój panią Natalią Barszczewską. Podczas zajęć  uczniowie mieli okazję  przypomnieć sobie gatunki drzew występujące w Polsce. Prowadząca zajęcia przedstawiła uczniom prezentację i dokładnie omówiła zasady rozpoznawania drzew. Uczniowie poznali sposoby określania wieku drzew. Prowadząca wyjaśniła również, jakie kryteria muszą spełniać drzewa, by można wnioskować o ustanowienie go Pomnikiem Przyrody. Uczestnicy projektu dowiedzieli się również o formach ochrony przyrody, a także wspólnie wypracowali zasady zachowania się w lesie by już w najbliższym czasie wybrać się wspólnie na wycieczkę w poszukiwaniu Pomników Przyrody.


11 września nasi uczniowie spotkali się z połczyńskim fotografem panem Darkiem Nowakiem. Pan Darek krótko przedstawił historię fotografii, pokazał jak zmieniały się aparaty fotograficzne na przestrzeni lat, jak w tym czasie zapisywano zdjęcia. Większą część spotkania poświęciliśmy jednak  "jak wykonać dobre i ciekawe zdjęcia?". Było to wprowadzenie do warsztatów, które odbędą się niebawem. Ruszymy w plener, gdzie uczestnicy podejmą próbę wykonywania" dobrych" zdjęć. 

 

info: Gmina Połczyn-Zdrój                                                                                   
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: