Za nami XLIV Henrykowskie Spotkania Kulturalne

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-13 13:21:41
Za nami XLIV Henrykowskie Spotkania Kulturalne
  • Foto: TV Gawex

Za nami XLIV Henrykowskie Spotkania Kulturalne w Siemczynie, tradycyjnie we wrześniu połączone z Europejskimi Dniami Dziedzictwa Kulturowego. Na terenie miejscowego zespołu folwarcznego jak zwykle nie zabrakło atrakcji dla osób łaknących doznań płynących z obcowania z historią oraz sztuką.

Wydarzenie rozpoczęła zatytułowana „Z Wadowic do Czaplinka” prelekcja Jerzego Hojdysa w pełni poświęcona postaci św. Jana Pawła II. W trakcie wykładu mogliśmy m.in. dowiedzieć się, iż ojciec prelegenta okazał się być przyjacielem Karola Wojtyły jeszcze z czasów szkolnych, stąd również wizyty przyszłego papieża nad Pojezierzem Drawskim.

Następny punkt programu był swoistą nowością polegającą na wyprowadzeniu gości z zabudowań folwarcznych i zaproszeniu ich w mury miejscowego pałacu, gdzie czekała wystawa prac powstałych w czasie III Międzynarodowego Pleneru Artystycznego.

Po powrocie w tradycyjne miejsce odbywania się Henrykowskich Spotkań Kulturalnych, na publiczność czekał już zespół Music Trio, który zaprezentował najbardziej znane utwory Bułata Okudżawy.

Na relację z wydarzenia zapraszamy do jutrzejszych (14.09) wydań serwisu informacyjnego Echa Dnia oraz programu Działo się.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: