ZZPN z wizytą w Oddziale Mistrzostwa Sportowego w SP5

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-13 15:15:24
ZZPN z wizytą w Oddziale Mistrzostwa Sportowego w SP5
  • Foto: Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku

Klasa IV OMS gościła we wtorek 08.09.2020 trenera-edukatora z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Przyjechał on do naszych młodych piłkarzy w ramach projektu ZZPN „Top Coach – wspieramy szkolenie”.

Pierwszą częścią były zajęcia teoretyczne, na których zawodnicy rozmawiali o najważniejszych rzeczach w treningu piłkarskim, o tym nad czym trzeba pracować na treningu, ale także na WF-ie czy w czasie wolnym. Każdy z uczniów OMS mógł wykazać się świadomością i pomysłami na rozwój sportowy. Poza tym nasi zawodnicy wzięli udział w treningu, na którym trener skupiał się na elementach techniki piłkarskiej. Był to trening w formie stacyjnej, gdzie przed młodymi piłkarzami stało wiele wyzwań i trudnych zadań technicznych. Zaangażowanie stało na najwyższym poziomie, co podobało bardzo podobało się trenerom prowadzącym!

Kolejną część zajęć praktycznych poświęciliśmy na pracę nad techniką biegu. Element ten jest bardzo ważny na boisku, ale niestety często pomijany przez trenerów. Stąd też pomysł, by zaakcentować ten element na zajęciach praktycznych.

Ostatnim elementem części praktycznej były uderzenia do bramki z przewrotki. Każdy z zawodników mógł spróbować takiego strzału na dużym materacu. Oczywiście element ten sprawił zawodnikom wiele radości, a i wielu z nich popisało się pięknym uderzeniem z przewrotki.

Dziękujemy ZZPN za przyjazd, za program „Top Coach” i za wsparcie OMS w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinku i Akademii Piłkarskiej Szczecinek. To dopiero początek roku szkolnego i przed nami wiele takich wspaniałych wydarzeń.

Info: Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku


  • Foto: Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: